EVIASPORTS Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Μαρμάρι-Άγιος Λουκάς 6-2

Το Μαρμάρι επικράτησε με 6-2 του Άγιου Λουκά, για την 3η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και ουσιαστικά ‘κλείδωσαν’ το ‘τρίποντο’ από το πρώτο ημίχρονο. Μόλις στο 11′ ο Φ. Ποδαράς έκανε το 1-0, ενώ στην συνέχεια ακολούθησε ένα εκρηκτικό οχτάλεπτο στο οποίο το Μαρμάρι βρήκε ακόμη τρία γκολ και έβαλε ουσιαστικά τέλος στην αναμέτρηση. Πρώτα ο Τσαλίκης στο 35′ έκανε το 2-0, ενώ στο 41′ ο Τούρλας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο 43′ ο Φ. Ποδαράς σκόραρε για δεύτερη φορά στο ματς και έκανε το 4-0 στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους ο Κιάτος μείωσε για τον Άγιο Λουκά, ωστόσο οι γηπεδούχοι πέτυχαν ακόμη δύο τέρματα, ένα με τον Φ. Ποδαρά στο 77′, ο οποίος σημείωσε χατ τρικ και ένα με τον Μπάνο στο 82′. Ο Άγιος Λουκάς μείωσε τέσσερα λεπτά πριν συμπληρωθούν τα 90′ με τέρμα του Πηλιχού, για το τελικό 6-2.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αντωνίου Χ./Γιδάρη – Ρούσσης.

ΓΚΟΛ: 11′ & 43′ & 77′ Φ. Ποδαράς, 35′ Τσιλίκης, 41′ Τούρλας, 82′ Μπάνος – 49′ Κιάτος, 86′ Πηλιχός.

ΜΑΡΜΑΡΙ (Ηλίας Οικονομίδης): Βασιλάκης (81′ Αράζος), Κέκης (64′ Τσακιρδής), Σκούρτας, Βασιλειάδης, Αγουρίδας, Δ. Ποδαράς (79′ Μπάνος), Μπεζδικιάν, Τούρλας, Τσιλίκης, Σούλας, Φ. Ποδαράς.

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ: Δεμερούτης, Κόρμπας, Κιάτος, Γκαρούτσος, Τσάλας, Κοτολάκου, Πηλιχός, Κελάι, Κώτσης, Ντούντι, Μαντζάκος.

Σαν Σήμερα (7/12/2014): Δόξα Προκοπίου-Σκύρος 1-2

Α’ ΕΠΣΕ: Απόλλων Ερέτριας-Ηρακλής Ψαχνών 0-2