EVIASPORTS ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κ16 ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Ερμήλιος-Κύζικος Αρτάκης 3-0

Ο Ερμήλιος επικράτησε 3-0 του Κύζικου Αρτάκης, για τη δέκατη αγωνιστική του τρίτου ομίλου του πρωταθλήματος Κ16 ‘Εμμανουηλίδης Μιχάλης’ της ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι, που είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων άνοιξαν το σκορ στο δέκατο λεπτό της επανάληψης με ατομική προσπάθεια και σουτ του Μαρίνη, ενώ στο 65′ ο Αλ. Καλαμαράς διπλασίασε τα τέρματα τους, με εκτέλεση φάουλ. Πέντε λεπτά πριν το φινάλε ο Κούκουζας κι εκείνος με ωραία ατομική ενέργεια και εύστοχο τελείωμα έκλεισε το σκορ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κοντογιαννίδης/Ιωάννου Μ.-Χαρμαντάς.

ΓΚΟΛ: 50′ Μαρίνης, 65′ Αλ. Καλαμαράς, 75′ Κούκουζας

ΕΡΜΗΛΙΟΣ (Δημήτρης Αντωνόπουλος): Γκορτζής, Μπογιατζόγλου (53′ Φρούσης), Τρίκκας, Κατσανάς, Θεοδώρου, Κωνσταντούρας (60′ Μαντής), Ελευθερίου (41′ Κούκουζας), Χότζα (41′ Κούρος), Γαρέφαλος (51′ Σελούλης), Αλ. Καλαμαράς (67′ Κλαρούδας), Μαρίνης.

ΚΥΖΙΚΟΣ ΑΡΤΑΚΗΣ (Μιχάλης Μαύρος): Κραέσκου, Σκεντεράσι (57′ Πάστρας), Ρέλλιας, Παύλου, Μοσχώνης, Σταμελάκος, Γκοϊντέσι, Μιτζιφίρης, Κουσουλέντης, Μπασούκος, Μηνές.

Photo album απ’ το Ερμήλιος-Ακαδημία Ερέτριας (2)