EVIASPORTS ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κ14 ΕΠΣΕ (Β’ ΦΑΣΗ): Λήλας Βασιλικού-ΟΠΑ Αιδηψού 4-2 (πέν., κ.δ.: 2-2)

Ο Λήλας Βασιλικού επικράτησε της ΟΠΑ Αιδηψού 4-2 στα πέναλτι (κ.δ.: 2-2), για τη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος Κ14 ‘Μαζαρακίδη Βασιλική’ της ΕΠΣΕ.

Η ομάδα της Αιδηψού άνοιξε το σκορ στο ένατο λεπτό με τον Μαυροζούμη. Στο 30′ ο Σ. Βλάχος ισοφάρισε 1-1, όμως η ΟΠΑ ξαναπήρε το προβάδισμα τρία λεπτά μετά, με τον Μαυροζούμη να σκοράρει ξανά. Ένα τέταρτο πριν τη λήξη ο Παπουτσής έφερε οριστικά στο ματς στην ισοπαλία, έτσι η πρόκριση κρίθηκε στα πέναλτι. Εκεί η ομάδα του Βασιλικού κατάφερε να επικρατήσει 4-2.