EVIASPORTS.GR Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΠΣΕ: Απόλλων Ερέτριας-Αιδηψός 5-1

Ο Απόλλων Ερέτριας κέρδισε 5-1 την Αιδηψό, για την έβδομη αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Ο Τόρα με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 18′, με την ομάδα της Αιδηψού να έχει αριθμητικό μειονέκτημα απ’ το έκτο λεπτό λόγω αποβολής του Φώτου (απευθείας κόκκινη κάρτα-καταλογίστηκε ότι ανέκοψε αντίπαλο σε προφανή θέση για γκολ), κάτι που έκανε πιο εύκολο το έργο των ‘Απολλωνιστών’, που είχαν την υπεροχή. Έτσι έφτασαν στο 2-0 στο 25′, με αυτογκόλ του Καπλανάι και ο Κανάνι στο 42′ με πλασέ έκανε το 3-0, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Τόρα με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 4-0. Διαδικαστικής σημασίας η επανάληψη, με τον Κυριακού να μειώνει στο 80′ 4-1 και τον Κανάνι να βάζει επτά λεπτά μετά και εκείνος δεύτερο προσωπικό γκολ, για το τελικό 5-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πόγκας/Κελεπούρης-Μπακατσέλος.

ΑΠΟΒΟΛΗ: 6′ Φώτου.

ΓΚΟΛ: 17′ & 43′ Τόρα, 25′ Καπλανάι (αυτογκόλ), 42′ & 86′ Κανάνι-79′ Κυριακού.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Δημήτρης Βαλκάνος): Μίχος (46′ Μ. Μπασινάς), Μορφούλης, Μ. Καρλατήρας, Βελαέτης, Λ. Καρλατήρας, Κανάνι, Βεσέλι (56′ Μέτσιο), Χιούσκα (75′ Βράκας), Τόρα (66′ Συκάς), Λάζρι, Ρούσσος (56′ Φ. Τρεγκάι).

ΑΙΔΗΨΟΣ (Γιώργος Δημητρίου): Μ. Μπιμπάι, Φώτου, Καραγκούνης, Γιουκάι, Γάσπαρης, Καπλανάι (54′ Βασιλείου), Μάρκου (33′ Μανδέλος), Σούμπασης, Κυριακού, Ι. Μπιμπάι (74′ Γκοτσάι), Ν. Αναγνώστου (54′ Ιωσήφ).

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Καστέλλα-Ιστιαία 1-1