EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (25/2/2012): Απόλλων Ερέτριας-Αρτάκη 2-3

Η Αρτάκη κέρδισε στην Ερέτρια 3-2 τον Απόλλωνα, σαν σήμερα 25/2, για την 23η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Ο ΑΟΝΑ πήρε μια σημαντική νίκη μέσα στην Ερέτρια που τον κράτησε στο -5 απ’ τον πρωτοπόρο Ευβοϊκό. Οι Αρτακιανοί άνοιξαν το σκορ στο 11′ με γκολ του Παπαϊωάννου και έξι λεπτά μετά ο Σταματάκος ισοφάρισε 1-1. Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Παπαϊωάννου σκόραρε ξανά, δίνοντας και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα 1-2, στο 29ο λεπτό, ενώ τρία λεπτά έγινε το 1-3 με αυτογκόλ απ’ του Θωμόπουλου. Το μόνο που μπόρεσε να κάνει στη συνέχεια ο Απόλλων, ήταν να μειώσει 2-3 στο 73′ με γκολ του Μαρινάκη.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: ΑΕ Χαλκίδας-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 0-1, Απόλλων Ερέτριας  2-3, Λήλας Βασιλικού-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-1, Ιστιαία-Δροσιά 0-0, Αυλωνάρι-Ταμυναϊκός 3-2, Προποντίδα-Όλυμπος Γυμνού 2-0, Αλάτσατα-Κριεζά 1-3, Καστέλλα-Ωρεοί 2-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 57, Αρτάκη 52, Δροσιά 45, Κριεζά 41, Προποντίδα 40, Όλυμπος Γυμνού 32, Ιστιαία 30, Απόλλων Ερέτριας 29, Λήλας Βασιλικού 27, Αυλωνάρι 25, Καστέλλα 24, Ωρεοί 23, ΑΕ Χαλκίδας 21, Ολυμπιακός Χαλκίδας 20, Αλάτσατα 20, Ταμυναϊκός 19.

ΝΟ Αλιβερίου: Καλοκαιρινή πρεμιέρα με συνάντηση-προπόνηση!

Σαν Σήμερα (4/12/2016): Απόλλων Ερέτριας-Αυλωνάρι 2-0