EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (16/4/2011): Λήλας Βασιλικού-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 1-4

Ο Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου κέρδισε τον Λήλαντα Βασιλικού με 4-1, σαν σήμερα 16/4, για την 27η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Η ομάδα του Γιάννη Καρβέλη, που σημείωσε την πρώτη της εκτός έδρας νίκη, άνοιξε το σκορ στο τρίτο λεπτό με τέρμα του Μακαντάση, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν το 14′ με γκολ του Παπίλα. Στο 29′ ο Μακαντάσης με δεύτερο προσωπικό τέρμα, έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, κάνοντας το 1-2 και στο 52′ ο Βασίλεφ έκανε το 1-3. Το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, με γκολ του Μπασινά.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ταμυναϊκός-Αρτάκη 2-2, Λήλας Βασιλικού-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 1-4, Προποντίδα-Αμαρυνθιακός 4-0, Απόλλων Ερέτριας-Δροσιά 0-4, ΑΕ Χαλκίδας-Αυλωνάρι 3-0, Κριεζά-Ωρεοί 1-2, Δόξα Προκοπίου-Ολυμπιακός Χαλκίδας 2-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κύμη 74, Δροσιά 68, Όλυμπος Γυμνού 46, Αρτάκη 45, Κριεζά 44, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 41, Προποντίδα 39, Απόλλων Ερέτριας 34, Ταμυναϊκός 34, ΑΕ Χαλκίδας 30, Ολυμπιακός Χαλκίδας 28, Αυλωνάρι 25, Δόξα Προκοπίου 22, Ωρεοί 21, Αμαρυνθιακός 18.

Ηρακλής Ψαχνών: Έκτακτη ΓΣ στις 12/7

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Ιστιαία-Τροπαιοφόρος 4-0

ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΦΑΣΗ): Αίαντας Αυλίδας-ΓΑΣ Βασιλικού 73-77