EVIASPORTS ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ

ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΦΑΣΗ): Αίαντας Αυλίδας-ΓΑΣ Βασιλικού 73-77

Ο ΓΑΣ Βασιλικού επικράτησε του Αίαντα Αυλίδας στην παράταση με 73-77 και με συνολικό σκορ 2-0 στα μεταξύ τους παιχνίδια πέρασε στην επόμενη φάση του παιδικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Βασιλικού θα αντιμετωπίσει τώρα σε διπλά παιχνίδια (30/6 & 3/7) τον Απόλλωνα Χαλκίδας, με το πρώτο αγώνα να γίνεται στην τυπική έδρα του ΓΑΣ Βασιλικού (κλειστό Αυλίδας).

Το ματς ήταν ντέρμπι, με τον Αίαντα Αυλίδας με πρωταγωνιστή τον Κουμαρτζάκη να ισοφαρίζει σε 67-67 στο τέλος της κανονικής διάρκειας οδηγώντας τον αγώνα στην παράταση.

Εκεί, οι τυπικά φιλοξενούμενοι με διαδοχικούς πόντους των Πρίφτι Αν. και Πρίφτι Άγγ. πήραν το προβάδισμα στο σκορ και τη νίκη με 73-77.

Διαιτητές: Γκογκορώσης-Γκαράς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-12, 36-35, 47-54, 67-67 (καν. διάρκεια), 73-77 (τελ. αποτελ.).

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης): Δημητρίου, Τζάνγκρα, Κουμαρτζάκης 40 (6), Χατζηστάμου 4, Τσάμπερ, Καρλέτσος 13, Φαφούτης 5, Κολούτσος 11.

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Γεωργίου): Καπετάνιος 2, Μαβόγλου, Λιαλιάρης 9, Πρίφτι Αν. 19 (2),  Πρίφτι Αγγ. 29 (1), Κουσερής 13 (1), Κορόζης 3 (1), Νερούτσος 2.

Δείτε τις φωτογραφίες της Μαριάντας Σοφοπούλου απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

Ν. Κατσής: ‘Ένας μεγάλος αγώνας έφτασε στο τέλος του’

Σαν Σήμερα (30/11/2014): Κύμη-Φάρος 78-70 (video)

Λήλας Βασιλικού: Φιλικά με Ακαδημία Ερ. & Απολλωνίδες Ερ. (pics)