EVIASPORTS ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κ16 ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΟΠΑ/Αιδηψός-Δόξα Διρφύων 3-2

Η ομάδα ΟΠΑ/Αιδηψός νίκησε 3-2 τη Δόξα Διρφύων, για την πρώτη αγωνιστική του πρώτου ομίλου πρωταθλήματος Κ16 ‘Εμμανουηλίδης Μιχάλης’ της ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξε το σκορ στο 12′ με τέρμα του Χουλιάρα και δύο λεπτά πριν την ανάπαυλα ο Δούδαλης διπλασίασε τα γκολ της Δόξας. Ο J. Gozhina μείωσε 1-2 στο 54′ και στο 68′ ο Ymeri ισοφάρισε 2-2. Τρία λεπτά πριν το φινάλε ο Αικατερίνης σημείωσε το νικητήριο τέρμα της ομάδας της Αιδηψού.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λιαγκάκης/Καραβά-Αντωνίου Γ.

ΓΚΟΛ: 54′ J. Gozhina, 68′ Ymeri, 77′ Αικατερίνης-12′ Χουλιάρας, 38′ Δούδαλης.

ΟΠΑ/ΑΙΔΗΨΟΣ (Παναγιώτης Αναγνώστου): Δημητρίου, Kalaj, Παπακοσμάς, Μαστρογιάννης, Μάργαρης (79′ Βεργής), Μαρέτσι, Αναγνώστου (80’+2′ Μπελκάκης), Μαυροζούμης, Στυλιανίδης, J. Gozhina (65′ Αικατερίνης), Ymeri.

ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ (Δημήτρης Ακριτίδης-Τάκης Σπυρόπουλος): Ευσταθίου, Καλογιάννης, Τσοκάνης, Δούδαλης, Μπρέλλος, Γκίκας (73′ Χειμώνας), Ζαούρης, Κορδώνης, Ευσταθίου (60′ Πηλιχός), Χουλιάρας, Καρατζάς (41′ Σταματίου).