EVIASPORTS ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ (Α’ ΦΑΣΗ): Αγδίνες-Ατρόμητος Βασιλικών 1-6

Ο Ατρόμητος Βασιλικών επικράτησε των Αγδινών 6-1 και προκρίθηκε στη δεύτερη φάση του κυπέλλου Εύβοιας ‘Χρήστος Φεφέκος’, όπου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Αρτεμησιακό.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Φεργαδή, με τους γηπεδούχους να ισοφάριζουν στο 25′ με αυτογκόλ του Α. Γοργομάτη. Στο 29′ ο Στεργίου έδωσε στην ομάδα των Βασιλικών ξανά το προβάδισμα 1-2 και δύο λεπτά μετά σκόραρε ξανά, για το 1-3, ενώ στο 41′ ο Ε. Γαβριήλ έκανε το 1-4. Ο Στεργίου έκανε χατ-τρικ στο 60′ και πέντε λεπτά μετά ο Τσιβίκας διαμόρφωσε το τελικό 1-6.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λιαγκάκης/Ντόβολης Ε.-Παλούμπης.

ΓΚΟΛ: 25′ Α. Γοργομάτης (αυτογκόλ)-6′ Φεργαδής, 29′ & 31′ & 60′ Στεργίου, 41′ Ε. Γαβριήλ, 65′ Τσιβίκας.

ΑΓΔΙΝΕΣ (Μιχάλης Λάτσος): Τσιπτσής, Ι. Πετράκος (46′ Α. Νάτσιος), Χ. Βαλμάς, Κρυσταλόγιαννης, Α. Γαβριήλ (59′ Τριανταφύλλου), Κ. Πετράκος, Αθανασίου, Κουρομιχελάκης, Ιωσήφ, Τσανταρμάς (28′ Α. Βαλμάς), Λιλής (59′ Γερογιώργης).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ (Σωκράτης Πολίτης): Μ. Αντωνίου, Φεργαδής, Καρατζάς, Δ. Θεοχάρης, Γ. Περήφανος (62′ Λάλας), Ν. Περήφανος (46′ Γιαννακάρας), Δ. Σελίμης (53′ Τσιβίκας), Ε. Γαβριήλ (62′ Ι. Αντωνίου), Α. Γοργομάτης, Στεργίου, Πολίτης.