EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (21/8/2021): ΑΟ Χαλκίς-Θήβα 3-0 (video)

Ο ΑΟ Χαλκίς επικράτησε της Θήβας 3-0, σε φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας ενόψει της νέας περιόδου.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Βοιωτίας ήταν καλύτερη, όμως ο ΑΟΧ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Θωμά, στο 30ο λεπτό. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και είχαν τα ‘ηνία’. Διπλασιάσαν τα γκολ τους μόλις στο 2ο λεπτό του β’ μέρους με ‘λόμπα’ του Σπανού, ο οποίος στο 75′ σκόραρε ξανά και διαμόρφωσε το τελικό σκορ, αξιοποιώντας σέντρα του Ζουλιώτη.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος/Πασχαλίδης-Σιμιτζής Ε.

ΓΚΟΛ: 30′ Θωμάς, 47′ & 75′ Σπανός.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (Παναγιώτης Τοκπασίδης): Φαλαγγίτης, Κολιόπουλος, Ι. Τσολάκος Ι, Γεωργίου, Τζάβρας, Σπυράκης, Λούκας, Καραχάλιος, Μαστροκώστας, Θωμάς, Ζαχαριάς. (Σπανός, Βουρδάνος, Ι. Τσολάκος ΙΙ, Γεωργακόπουλος (υπό δοκιμή), Γάλλης, Ζουλιώτης, Πάλλης, Ρογαλίδης).

ΘΗΒΑ (Σωτήρης Παπαναστασίου): Κουτρούμπας, Τσέλιος, Σεχάι, Κασμάς, Καραμπετιάν, Λάμπρου, Μανής, Κανάρης, Σκουρτανιώτης, Τσιώλης, Τσακανίκας. (Παπαδόπουλος, Μπότσης, Βενιζέλος, Κωνσταντινόπουλος, Κουράπος, Βαρθαλάμης, Γκιζίνος, Στεφάτος, Γεωργίου).

Football League: Τα αποτελέσματα των εξ αναβολής αγώνων της Τετάρτης (26/5)

Σαν Σήμερα (1/2/2014): Ολυμπιακός Λίμνης-Κεραυνός Σπαθαρίου/Καλυβίων 3-0

Γ’ ΕΠΣΕ: Οι σκόρερς μετά τη 2η αγωνιστική