EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (25/2/2018): Παντριαδικός-Κόσκινα 2-1

Ο Παντριαδικός επικράτησε 2-1 των Κοσκίνων, σαν σήμερα 25/2, για την 20η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Η ομάδα της Τριάδας επικράτησε στο ντέρμπι παραμονής των ‘6 πόντων’, παίζοντας αποφασιστικά. Άνοιξε το σκορ στο 33′ με τέρμα του Μουτουσίδη, με τους φιλοξενούμενους να έχουν έξι λεπτά μετά χαμένο τετ-α-τετ με τον Δημολιάνη. Τελικά τα Κόσκινα ισοφάρισαν στο 43′ με τέρμα του Λαθουρά. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και έχασαν ευκαιρίες, με πιο χαρακτηριστική το σουτ στο δοκάρι του Τσούτση στο 70′. Ένα λεπτό μετά ο όμως ο Δ. Χασάνδρας δεν έχασε την ευκαιρία που του δόθηκε και με εύστοχη τελική προσπάθεια χάρισε το πολύτιμο ‘τρίποντο’ στην ομάδα του.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χουλιάρας/Καμπούρης-Μούρτικας.

ΓΚΟΛ: 33′ Μουτουσίδης, 71′ Δ. Χασάνδρας-43′ Λαθουράς.

ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ (Βασίλης Τσιμιχόδημος): Ευαγγελινός, Καραμπέτσος, Μάλλιαρης, Χαζαρίδης, Γκρινιάρης, Τσαλιαγκός, Γ. Χασάνδρας, Βαξεβάνης, Μουτουσίδης (87′ Παπακωνσταντίνου), Τσούτσης, Δ. Χασάνδρας (75′ Σκευοφύλαξ).

ΚΟΣΚΙΝΑ (Σάκης Νικολάου): Τριανταφύλλου, Δήμου, Μπεϊνόγλου (62′ Κ. Μπασινάς), Πεππές, Κόλλιας, Παριανός, Κοκκάλας, Βλάχος, Δημολιάνης, Λαθουράς, Καλαβρής.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Μακρυκάπα-Λήλας Βασιλικού 1-2, Αστέρας Βατώντα-Ολυμπιακός Χαλκίδας 3-1, ΑΕΚ Χαλκίδας-Καστέλλα 2-3, Παντριαδικός-Κόσκινα 2-1, Όλυμπος Γυμνού-Ηρακλής Ψαχνών 3-0, Αυλωνάρι-Αιδηψός 2-0, Ελλήσποντος-Αρτάκη 1-1, Απόλλων Ερέτριας-Σκεπαστή 1-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 50, Λήλας Βασιλικού 49, Αυλωνάρι 33, Αρτάκη 33, Μακρυκάπα 32, Όλυμπος Γυμνού 32, Ηρακλής Ψαχνών 27, Αστέρας Βατώντα 27, Καστέλλα 26, Αιδηψός 26, Σκεπαστή 25, Ελλήσποντος 23, Παντριαδικός 21, Κόσκινα 17, Ολυμπιακός Χαλκίδας 12, ΑΕΚ Χαλκίδας 7.

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Σκόρερς (25/2)

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Σταυρός-Ευβοϊκός Γουβών 3-0

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Ερμήλιος-Προποντίδα/ΠΑΟ Κανήθου 2-4