EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (1/12/2012): Αρτάκη-Λήλας Βασιλικού 1-0

Η Αρτάκη επικράτησε με 1-0 του Λήλαντα Βασιλικού, σαν σήμερα 1/12, για τη 10η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις, στην επανάληψη βελτιώθηκε κάπως το θέαμα, με τον ΑΟΝΑ να φτάνει στο γκολ της νίκης στο 55′ όταν ο Παπαδόπουλος εκτέλεσε πέναλτι, το οποίο απέκρουσε ο Μαντάς, όμως ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων -στην επαναφορά- νίκησε αυτή τη φορά τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κάμπαξης/Φίλος-Καμπούρης.

ΓΚΟΛ: 55′ Παπαδόπουλος.

Αρτάκη (Ντράγκαν Κνέζεβιτς): Γκόγκος, Σφυρόπουλος, Τζαφέρος, Κάραλης, Βάσιος (Γκούρλας), Τσολάκος, Παπαδόπουλος, Καραχάλιος, Δεληγιώργης (Βλάχος), Λούκας (Αϊβαλιώτης), Σκριβάνος.

Λήλας Βασιλικού (Γιάννης Καρβέλης): Μαντάς, Κατσικαβάλης, Τζανής, Μακρής, Καρλατήρας, Κουτσαυλής, Σπυρόπουλος, Νάνος, Τρίκκας (Κικίδης), Αγραφιώτης, Ντούνας.

ΑΟ ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 2012-13ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 2012-13

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Αρτάκη-Λήλας Βασιλικού 1-0, Απόλλων Ερέτριας-Καστέλλα 0-0, Προποντίδα-Ιστιαία 1-1, Παντριαδικός-Δύστος 0-3, Δροσιά-Όλυμπος Γυμνού 0-2, Αυλωνάρι-Ολυμπιακός Χαλκίδας 3-0, Ωρεοί-Νηλέας Νεοχωρίου 1-1, Κριεζά-Κύμη 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κύμη 23, Δύστος 21, Δροσιά 19, Αυλωνάρι 19, Ολυμπιακός Χαλκίδας 18, Αρτάκη 16, Καστέλλα 14, Απόλλων Ερέτριας 14, Παντριαδικός 13, Ιστιαία 13, Λήλας Βασιλικού 12, Νηλέας Νεοχωρίου 11, Ωρεοί 9, Προποντίδα 9, Όλυμπος Γυμνού 8, Κριεζά -6.

Κ10 ΕΠΣΕ: Ο διαιτητής στο Ερμήλιος-Κύζικος Αρτάκης (1/4)

ΑΕ Ληλαντίου: Φιλικά με Ολυμπιακό Ταυρού, καθαρισμός ακτών, δοκιμαστικά στο Ρέντη & ‘Summer Camp’

Σαν Σήμερα (12/2/2017): Κύμη-Παναθηναϊκός 54-77