EVIASPORTS Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Καθενοί-Ερμής Πηλίου 4-0

Οι Καθενοί κέρδισαν 4-0 τον Ερμή Πηλίου, για την εικοστή πέμπτη αγωνιστική του ομίλου του βορρά της β’ κατηγορίας Εύβοιας.

Μία αγωνιστική πριν το φινάλε του πρωταθλήματος, ο δεύτερος ‘δικέφαλος’ συνεχίζει να βρίσκεται στο… κατόπι του πρώτου Κύζικου Αρτάκης και στο -1, κυνηγώντας τη θέση που δίνει άνοδο, ανεξάρτητα απ’ το αν θα ανέβει στη Γ’ Εθνική ο Αμαρυνθιακός. ‘Ξεκλείδωσε’ την αντίπαλη άμυνα στο πρώτο λεπτό της επανάληψης, με το γκολ του Λαλανίτη. Στο 55′ ο Ζαφείρης έκανε το 2-0, ενώ το 3-0 συνέβη ένα δεκάλεπτο αργότερα με το τέρμα του Αρβανάκου. Το σκορ έκλεισε στο 73′ ο Γκίκας.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσακός/Περιβολάρης-Καμπούρης Α.

ΓΚΟΛ: 46′ Λαλανίτης, 55′ Ζαφείρης, 65′ Αρβανάκος, 73′ Γκίκας.

ΚΑΘΕΝΟΙ (Γιάννης Φούρλης): Δεληγιάννης, Ζαφείρης, Πουλιπούλης, Τρίκκας (67′ Γκίκας), Τσουμάνης, Ζιζόλλι, Κούκουρας, Καμαριώτης (62′ Α. Καρκαλής), Λαλανίτης, Αρβανάκος, Σαμπάνης (62′ Ευαγγελινός).

ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ (Γιώργος Κουτσουφλάκης): Καρατσόλιας, Χρυσικός, Καρατζάς, Ντούκα, Κουρτίδης, Σεχάι (64′ Κούκα), Δ. Παπαγεωργίου (64′ Σίδερης), Καλάης (83′ Μουρτζάκης), Σοφρώνης, Δημάκος, Μπίρμπας.

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Ληλάντιο-Κάρυστος 0-1