EVIASPORTS Β' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Αίαντας Αυλίδας-Ληλάντιο 61-46

Με επιμέρους σκορ 24-3 στην τελευταία περίοδο ο Αίαντας Αυλίδας έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με 61-46, υποχρεώνοντας το Ληλάντιο την πρώτη φετινή του ήττα!

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο 10λεπτο (16-13), οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους και έκλεισαν το ημίχρονο μπροστά με 19-30, με ένα δικό τους επιμέρους σκορ 3-17.

Με τρία τρίποντα του Αχματιώτη ο Αίαντας επέστρεψε στον αγώνα στη γ’ περίοδο μειώνοντας σε 37-43 για να ακολουθήσει το επιμέρους 24-3 του τελευταίου 10λεπτου όταν με άμυνα ζώνης οι γηπεδούχοι εγκλώβισαν το Ληλάντιο, που με τη σειρά του είχε παράπονα από τη διαιτησία, για να φτάσει ο Αίαντας στο τελικό 61-46, πετυχαίνοντας την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα!

Διαιτητές: Μυτιληνάκης-Γκαράς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-13, 19-30, 37-43, 61-46.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης): Αργυρός Η., Χατζηϊωάννου 8 (2), Δημηρόπουλος, Μαλισιόβας 12, Κουτής 6 (1), Αργυρός Στ. 3 (1), Τσιώλης 17, Κωνσταντούρας, Κεραμάρης 1, Μπάμπουρας, Καραπετάκος, Αχματιώτης 14 (4).

ΛΗΛΑΝΤΙΟ (Λασπάς-Βασιλείου): Ρουμπής 14 (2), Τσιαχτάνης 7 (1), Κούτρας 2, Μπεληγιάννης 2, Σπύρου, Σαλεμής, Μαρκίδης 4, Γαλάνης, Τασιόπουλος, Φλώρος 3, Προκοπάκης 14.

Πηγή: stereabasket.gr

ΕΣΚΑΣΕ: Οι ποινές σε παίκτες και παράγοντες

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Αναβολή στο Μαχητές-ΧΒΑ!

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Α’ Φάση): Τα τελικά αποτελέσματα (22/9)