EVIASPORTS Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Πισσώνας-Κήρινθος 3-2

Ο Πισσώνας κέρδισε 3-2 την Κήρινθο, στην έβδομη αγωνιστική του ομίλου του βορρά της Β’ ΕΠΣΕ.

Η ‘Φορτούνα’ άνοιξε το σκορ στο 30′ με τον Τσαλμά και στο 39′ ο Αλεξίου ισοφάρισε 1-1 με εκτέλεση πέναλτι. Στη φάση καταλογισμού του πέναλτι τραυματίστηκε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Παπακωνσταντίνου και αντικαταστάθηκε και κάτω απ’ τα γκολπόστ τους στη συνέχεια του αγώνα έκατσε ο Χ. Τζαφέρος. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 1-2 στο 76′ ο Θαλασσινός, με τον Πισσώνα στη συνέχεια να βγάζει κι εκείνος αντίδραση. Ισοφάρισε στο 87′ με τον Τσούρτη και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ι. Τζαφέρος σημείωσε το νικητήριο τέρμα της ομάδας του.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βελέντζας/Παππάς-Ιωάννου Μ.

ΓΚΟΛ: 30′ Τσαλμάς, 87′ Τσούρτης, 90’+2′ Ι. Τζαφέρος-39′ Αλεξίου, 76′ Θαλασσινός.

ΠΙΣΣΩΝΑΣ (Θανάσης Τζάθας): Παπακωνσταντίνου (38′ Τσούρτης λ.τ.), Λύρας, Τρίκκας, Μακρής, Συνοδάκης, Χρυσός, Κροκόδειλος (76′ Καρράς), Χ. Τζαφέρος, Τσαλμάς (76′ Σολογιάννης), Ι. Τζαφέρος, Γρίβας (63′ Καμπούρης).

ΚΗΡΙΝΘΟΣ (Γιώργος Τσαραμίρσης): Παμφίλης, Τριανταφύλλου, Μπαλατσός, Ε. Μόσχου, Θωμάς, Καστανιώτης (61′ Γ. Βρεττός), Καρίτσι (71′ Κουτσουφλάκης), Π. Σταματέλος, Αλεξίου, Θαλασσινός, Ισαλλάρι.

Σαν Σήμερα (10/5/2017): ΝΟ Χαλκίδας-Χαϊδάρι 12-12 (video)

Όλυμπος Γυμνού: Ελεύθερος ο Σ. Κηρύκος

Β’ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα & διαιτητές (23/12)