EVIASPORTS ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κ14 ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Ακαδημία Ψαχνών Β-Ληλάντιο 3-4

Το Ληλάντιο κέρδισε 4-3 την Ακαδημία Ψαχνών Β, για την τρίτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου πρωταθλήματος Κ14 ‘Μαζαρακίδη Βασιλική’ της ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 8′ με τον Παπακυριακού και στο 11′ ο Ευθυμίου διπλασίασε τα τέρματα τους. Δύο λεπτά μετά ο Ι. Παπαγεωργίου μείωσε 2-1 και στο 26′ ο Τσάλλας έκανε το 3-1. Στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης ο Ι. Παπαγεωργίου μείωσε και πάλι στο γκολ (3-2), με τον Κ. Παπαγεωργίου να σκοράρει στη συνέχεια δύο φορές μέσα σε ένα τρίλεπτο (45′-48′) κάνοντας την ανατροπή στο σκορ για την ΑΕΛ.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μπούρικας.

ΓΚΟΛ: 8′ Παπακυριακού, 11′ Ευθυμίου, 26′ Τσάλλας-13′ & 37′ Ι. Παπαγεωργίου, 45′ & 48′ Κ. Παπαγεωργίου.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΨΑΧΝΩΝ Β (Άγγελος Βογιατζής): Γλυκός, Σιαλμάς, Θεοδώρου, Ταυρής, Ευθυμίου, Γκίκας, Μπαζώτης, Τσάλλας, Λεοντής, Μητσογιάννης, Παπακυριακού. (Γιούλης, Σταματιάδης, Χατζηκώστας, Καλπέρης, Λύρας, Καρκαλής, Αγουρίδας, Ρουμπής).

ΛΗΛΑΝΤΙΟ (Δημήτρης Καλέντζης): Πριέτι, Κύριλλος, Κόκκινος, Γιαλός, Λάμπρου, Γαρέφαλλας, Σίδερης, Κάλφας, Ντόντα, Ι. Παπαγεωργίου, Ρούσσος. (Κ. Παπαγεωργίου, Κεμίδης, Έρωτας, Μπαρίτας, Παπαϊωάννου).

Β’ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα & διαιτητές 18ης αγωνιστικής (25-26/1)