EVIASPORTS Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Κήρινθος-Ερμής Πηλίου 0-1

Ο Ερμής Πηλίου κέρδισε 1-0 στην Κήρινθο την τοπική ομάδα, στην αναμέτρηση της έκτης αγωνιστικής του βορείου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Η ομάδα του Πηλίου έφτασε σε ένα σημαντικό ‘διπλό’, χάρις στο γκολ που πέτυχε ο Χρυσικός στο 21ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 62′, λόγω αποβολής του Τσιπτσή. Έξι λεπτά μετά έμειναν και οι γηπεδούχοι με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω αποβολής του Εμμανουήλ, ενώ ολοκλήρωσαν τον αγώνα με οκτώ παίκτες, αφού στη συνέχεια αποβλήθηκαν και οι Ι. Σταματέλος (86′) και Κωνσταντός (90’+).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος/Πριόνας-Σέρρας.

ΑΠΟΒΟΛΕΣ: 68′ Εμμανουήλ, 86′ Ι. Σταματέλος, 90’+ Κωνσταντός-62′ Τσιπτσής.

ΓΚΟΛ: 21′ Χρυσικός.

ΚΗΡΙΝΘΟΣ (Γιώργος Τσαραμίρσης): Παμφίλης, Εμμανουήλ, Μπαλατσός (84′ Κουτσουφλάκης), Ε. Μόσχου, Κωνσταντός, Κούγκιας (56′ Ι. Σταματέλος), Ι.Θ. Θαλασσινός (20′ Καστανιώτης, 84′ Θωμάς), Π. Σταματέλος, Αλεξίου, Ι.Β. Θαλασσινός, Ισαλλάρι.

ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ (Γιώργος Κουτσουφλάκης): Καρατσόλιας, Χρυσικός, Μουρτζάκης, Τσιπτσής, Ντούκα, Σεχάι, Σίδερης, Καλλάης, Γαβριήλ, Δ. Παπαγεωργίου, Αντωνόπουλος (74 Τζιβελάκης).

ΑΟ Κριεζών: Απέκτησαν τον Μ. Πάσχο

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Απόλλων Χαλκίδας-Ορχομενός 86-48

Κ12 ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Τίγρεις-ΑΟ Χαλκίς 7-3