EVIASPORTS ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ (Γ’ ΦΑΣΗ): Ατρόμητος Βασιλικών-Καστέλλα 3-0

Ο Ατρόμητος Βασιλικών επικρατώντας 3-0 της Καστέλλας εξασφάλισε την πρόκριση στην τέταρτη φάση του κυπέλλου Εύβοιας ‘Χρήστος Φεφέκος’.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο δέκατο λεπτό με τον Πολίτη και επτά λεπτά ο Φεργαδής έκανε το 2-0. Η ομάδα των Βασιλικών ουσιαστικά ‘σφράγισε’ τη νίκη-πρόκριση απ’ το πρώτο μέρος, με τον Στεργίου να κάνει το 3-0, που δεν άλλαξε στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κοντογιαννίδης/Λιαγκάκης-Γάτος.

ΓΚΟΛ: 10′ Α.-Β. Πολίτης, 17′ Φεργαδής, 45′ Στεργίου.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ (Σωκράτης Πολίτης): Μ. Αντωνίου, Φεργαδής, Ν. Περήφανος, Δ. Θεοχάρης, Δ. Σελίμης (60′ Λάλας), Ε. Κρυσταλόγιαννης (46′ Ι. Αντωνίου), Στεργίου, Γιαννακάρας, Γαβριήλ, Α.-Β. Πολίτης (46′ Βαλτάς), Τσιβίκας.

ΚΑΣΤΕΛΛΑ (Στέλιος Μωραΐτης): Σαλεμής, Δεμερτζής, Π. Μωραΐτης, Λεοντής, Σίμος, Κόλλιας, Αρκάς, Κίτρας, Γραμματικόγιαννης, Γ. Παπαδόπουλος, Λουκατζίκος.

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Πρωτέας Λαμίας-Ακαδημία Ιστιαίας 53-78

Β’ ΕΠΣΕ: Κοντά στην ολοκλήρωση της συγκρότησης των ομίλων

Κ14 ΕΠΣΕ: Αλλαγή σε αγώνα πρωταθλήματος