EVIASPORTS ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κ14 ΕΠΣΕ (Δ’ ΟΜΙΛΟΣ): Αίολος-Ατρόμητος Αλιβερίου 5-2

Ο Αίολος νίκησε με 5-2 του Ατρόμητου Αλιβερίου, για την τέταρτη αγωνιστική του τέραρτου ομίλου του πρωταθλήματος Κ14 ‘Ποθητάκης Ιωάννης’ της ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν 2-0 με τέρματα των Σιαμπαλιώτη (10′) και Μιχάλη (13′). Η ομάδα του Αλιβερίου αντέδρασε και ισοφάρισε 2-2, με γκολ των Μπέλο (20′) και Ν. Μαμρικισβίλι, με τον Αίολο όμως να παίρνει και πάλι το προβάδισμα πριν την ανάπαυλα, χάρις στο γκολ του Μπότη (29′), ο οποίος σκόραρε ξανά στα πρώτα λεπτά της επανάληψης (39′), ενώ ο Μερτύρης (56′) ‘σφράγισε’ την επιτυχία της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό 5-2.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ντούρας.

ΓΚΟΛ: 10′ Σιαμπαλιώτης, 13′ Μιχάλης, 29′ & 39′ Μπότης, 56′ Μερτύρης-20′ Bello, 27′ N. Mamrikishvili.

ΑΙΟΛΟΣ (Βαγγέλης Ντόβολης): Ζαχαριάς, Ρήγας (65′ Γκόρος), Μπούης, Σιαμπαλιώτης, Κέκης, Παπαναστασίου, Μερτύρης, Μπάνος (58′ Χ. Καρυστινός), Γκάτσος (58′ Χ. Καρυστινός), Ζέρβας (58′ Καραμέτης), Μιχάλης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Παύλος Βράχας): Μπέλμπα (36′ G. Mamrikishvili), Βαμβακούσης, Μοναχός, Mexi, Radici, Bello, Madinis, Αϊβαλιώτης, Braho, Μέσι, N. Mamrikishvili.

DERNEKI (ΜΗ ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ): Γκρινιάρηδες-Χαραυγή Δύναμη 4-6

Κ. Παπαρίδης: ‘Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι απ’ όλη την προσπάθεια των παιδιών’