EVIASPORTS ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (28/10/2020): Ερμήλιος-Ληλάντιο 4-2

Ο Ερμήλιος επικράτησε του Ληλαντίου με 4-2, για τη δεύτερη αγωνιστική του τρίτου ομίλου του πρωταθλήματος νέων ‘Αναγνώστου Ιωάννης’.

Ο Ζουρμπουλής άνοιξε το σκορ στο 18′ για τους γηπεδούχους και τρία λεπτά μετά η ΑΕΛ ισοφάρισε σε 1-1 με γκολ του Αρτσίτα. Στο 48′ ο Πετράκης έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον Ερμήλιο, κάνοντας το 2-1 και επτά λεπτά μετά έγινε το 3-1 με τέρμα του Αλάμαρα. Ο Νικόλαρος μείωσε σε 3-2 στο 61′ και δέκα λεπτά πριν τη λήξη ο Πετράκης διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος/Ιωάννου Α.-Παπαθανασίου Γ.

ΓΚΟΛ: 18′ Ζουρμπουλής, 48′ & 70′ Πετράκης, 55′ Αλάμαρας-21′ Αρτσίτας, 61′ Νικόλαρος.

Ερμήλιος (Δημήτρης Ερμήλιος): Αγγέλης, Ζουρμπουλής, Φωτιάδης, Καραμπιτσάκος, Αγ. Καλαμαράς, Αντωνόπουλος, Βασιλείου, Ξεφτεράκης, Πετράκης, Γραμματικόγιαννης, Αλάμαρας. (Α. Καλαμαράς, Σ. Σαββίδης, Γ. Σαββίδης, Τρίκκας, Καπατσούλιας, Α. Ερμήλιος).

Ληλάντιο (Νίκος Ρόγκας): Βλάμης, Ηλιόπουλος, Ρουμελιώτης, Αρτσίτας, Σ. Μαρτσούκος, Ματσούκας, Νικόλαρος, Καπουρίτης, Ν. Μαρτσούκος, Μάρκου, Ντούρμας. (Χανιωτάκης, Γκούμας, Κόκκινος, Βούλγαρης).

Δείτε τις φωτογραφίες του Γιώργου Παπανικολάου απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

Αγ. Πρατσόλης: ‘Η φετινή χρονιά θα είναι καλύτερη για όλους μας’

Α’ ΕΠΣΕ: Όλυμπος Γυμνού-Κάρυστος 2-2 (video)

ΑΕ Ιστιαίας: Δύο προσθήκες στο ρόστερ