EVIASPORTS ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Ακαδημία Ερέτριας-Ληλάντιο 1-2 (pics)

Το Ληλάντιο κέρδισε την Ακαδημία Ερέτριας με 2-1, για την πέμπτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου του πρωταθλήματος παίδων ‘Γκάβαλης Γεώργιος’.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο ένατο λεπτό με γκολ του Μήτρου και επτά λεπτά μετά η ΑΕΛ ισοφάρισε με τέρμα του Ηλιόπουλου. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν την ανατροπή, με τον Αρτσίτα να σκοράρει και να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κηρύκος.

ΓΚΟΛ: 9′ Μήτρου-16′ Ηλιόπουλος, 70’+1′ Αρτσίτας.

Ακαδημία Ερέτριας (Αντώνης Τσαραντάνης): Α. Μητακίδης, Αλεξίου, Καρακανίκος, Κιάκης, Δενδρινός (60′ Δασκαλόπουλος), Ντερβίσι, Θεοδώρου, Μήτρου, Τσούμαρης, Συκάς, Ψωμάς (46′ Μπαλάκας).

Ληλάντιο (Δημήτρης Καλέντζης): Κόκκινος, Ρουμελιώτης, Τράγκαλης (40′ Σταγάκης), Νικόλαρος (50′ Μπεληγιάννης), Γίγας (36′ Λύκος), Ηλιόπουλος, Χανιωτάκης, Αρτσίτας, Μάρκου, Μήτρου (45′ Τόγκος), Βούλγαρης.

Δείτε φωτογραφίες απ’ το παιχνίδι, πατώντας ΕΔΩ.

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Αποτελέσματα & τελική βαθμολογία

ΙΟ Χαλκίδας: ‘Φασολάδα 2019’ στις 17/11

Σαν Σήμερα (14/10/2020): Ολυμπιακός Χαλκίδας/Νεάπολη-Δροσιά 0-5 (photos)