EVIASPORTS ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κ14 ΕΠΣΕ (Β’ ΦΑΣΗ): Κύζικος-Ολυμπιακός Χαλκίδας/Νεάπολη 5-2

Ο Κύζικος Αρτάκης κέρδισε 5-2 την ομάδα Ολυμπιακός Χαλκίδας/Νεάπολη, για τη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος Κ14 ‘Μαζαρακίδη Βασιλική’ της ΕΠΣΕ.

Η ομάδα της Αρτάκης άνοιξε το σκορ στο 14′ με τον Κηρύκο. Στο 23′ ο Ι. Μήτρου διπλασίασε το προβάδισμα της και δύο λεπτά μετά ο Μουρτοπάλλας έκανε το 3-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν 3-1 στο 62′ με τον Βασιλείου και ακολούθησαν γκολ των Παπαχριστόπουλου (65′)-Θαλασσινού (68′), με τα οποία ο Κύζικος ‘κλείδωσε’ την πρόκριση στα προημιτελικά. Ο Βασιλείου σκόραρε ξανά στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, μειώνοντας στο τελικό 5-2.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κασομούλης/Ακριώτης-Γιδάρη.

ΓΚΟΛ: 14′ Κηρύκος, 23′ Ι. Μήτρου, 25′ Μουρτοπάλλας, 65′ Παπαχριστόπουλος, 68′ Θαλασσινός-62′ & 70′ Βασιλείου.

ΚΥΖΙΚΟΣ ΑΡΤΑΚΗΣ (Μιχάλης Μαύρος): Ντεγιάννης, Μπαρόλας (55′ Α. Μήτρου), Ρουμπής, Μπουλίτσκο (45′ Στάντζου), Μουρτοπάλλας, Καρατζίκης, Ι. Μήτρου, Παπαχριστόπουλος, Κηρύκος (45′ Παπασκούλης), Θαλασσινός, Μαντέσκας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ/ΝΕΑΠΟΛΗ (Σταύρος Δούμας): Νικολάου (42′ Κότσαρης), Π. Θεοδώρου, Κόλλιας (58′ Μάλλιαρης), Κασσαβέτης, Σταματούκος, Βασιλείου, Γκαρίλας, Μαγκλάρας, Ε. Θεοδώρου (36′ Γιαπράκης, 68′ Ζαργάνης), Ζησίμου, Παπαελευθερίου.

Κ10 ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα & διαιτητές (22-23/4)

Κεραυνός Χαλκίδας: Απέκτησε τον Γ. Βλάχο

Ν. Ευσταθίου: ‘Να φτιάξουμε μια ανταγωνιστική ομάδα που να έχει ταυτότητα’