EVIASPORTS.GR Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΠΣΕ: Το πρωτάθλημα ξανά στη Βάθεια μετά από 33 χρόνια! (Μαρμάρι-Αμαρυνθιακός 3-3)

Το Μαρμάρι αναδείχθηκε ισόπαλο 3-3 με τον Αμαρυνθιακό, στα πλαίσια της εικοστής έβδομης αγωνιστικής της μεγάλης ευβοϊκής κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι, που πήραν έναν πολύτιμο βαθμό που μπορεί να αποδειχθεί καθοριστικός στην προσπάθεια τους για παραμονή, άνοιξαν το σκορ στο 25′ με τέρμα του Σούλα. Τρία λεπτά μετά ο Μπαλαμπάνης ισοφάρισε για τον Αμαρυνθιακό, που μετά τη χθεσινή ισοπαλία του Ταμυναϊκού κατέκτησε και τυπικά το πρωτάθλημα στην Α’ ΕΠΣΕ μετά από 33 χρόνια και θα έχει την ευκαιρία να διεκδικήσει την άνοδο του στη Γ’ Εθνική. Στο 45′ ο Μετοχιάτης με πέναλτι έκανε το 1-2, ενώ στο 75′ έγινε το 1-3 με γκολ του Χαλιώτη. Ο ΑΟΜ μείωσε στο γκολ στο 78′ με τέρμα του Ηρακλή (αγωνίστηκε και πάλι μέσα ο πορτιέρο των γηπεδούχων) και τελικά έφτασε στον βαθμό της ισοπαλίας με γκολ στις καθυστερήσεις του Παπουτσή.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πόγκας/Δάλλας-Νέγρης.

ΓΚΟΛ: 25′ Σούλας, 78′ Ηρακλής, 90’+1′ Παπουτσής-28′ Μπαλαμπάνης, 45′ Μετοχιάτης, 75′ Χαλιώτης.

ΜΑΡΜΑΡΙ (Ηλίας Οικονομίδης): Δρόσος, Παπουτσής, Αγουρίδας, Ποδαράς, Μαντζιώκας, Καφαντάρης, Κέκης, Ηρακλής, Τσιλίκης, Σούλας, Μπεζδικιάν

ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ (Γιάννης Καρβέλης): Φαλαγγίτης, Ζουλιώτης, Μpαλαμπάνης, Τσολάκος, Τάκο (77′ Σ. Μυρτέζα), Σπυράκης (46′ Χαλιώτης), Μέτσιο (60′ Βεσέλι), Σκριβάνος, Μετοχιάτης (46′ Σεϊντάρας), Κοτρογιάννης (46′ Μήτρου), Μώρος