EVIASPORTS ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ (Γ’ ΦΑΣΗ): Κήρινθος-Καθενοί 1-4 (photos)

Οι Καθενοί κέρδισαν στην Κήρινθο την τοπική ομάδα 4-1 και εξασφάλισαν την πρόκριση στην τέταρτη φάση του κυπέλλου Εύβοιας ‘Χρήστος Φεφέκος’.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 11′ με τον Λαλανίτη, ο οποίος στο 34′ διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Δύο λεπτά μετά ο Μπλατσιώτης έκανε το 0-3 και ακόμη δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι μείωσαν 1-3 με αυτογκόλ του Χρόνη. Στο 42′ ο Σαμπάνης έκανε το 1-4, σκορ που δεν άλλαξε στην επανάληψη και ήταν αρκετοί ώστε οι Καθενοί να φτάσουν στην άνετη νίκη-πρόκριση.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ιωάννου Α./Γιδάρη-Παλούμπης.

ΓΚΟΛ: 38′ Χρόνης (αυτογκόλ)-11′ & 34′ Λαλανίτης, 36′ Μπλατσιώτης, 42′ Σαμπάνης.

ΚΗΡΙΝΘΟΣ (Γιώργος Τσαραμίρσης): Παμφίλης, Ι.Θ. Θαλασσινός, Τριανταφύλλου (66′ Κούγκιας), Ε. Μόσχου (75′ Α. Μόσχου), Θωμάς (66′ Ι. Σταματέλος), Σ.Ε. Σταμούλος (75′ Καστανιώτης), Καρίτσι, Π. Σταματέλος, Αλεξίου (78′ Κουτσουφλάκης), Ι.Β. Θαλασσινός, Ισαλλάρι.

ΚΑΘΕΝΟΙ (Γιάννης Φούρλης): Δεληγιάννης (72′ Παπαελευθερίου), Ζαφείρης, Ευαγγελινός, Χρόνης, Τσουμάνης (64′ Κ. Μπασινάς), Ν. Καρκαλής, Κούκουρας, Μπλατσιώτης (56′ Νικολακόπουλος), Λαλανίτης, Αρβανάκος, Σαμπάνης.

Δείτε φωτογραφίες απ’ το παιχνίδι, πατώντας ΕΔΩ.

ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα & διαιτητές (24-25,27/5)

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΕ (Κ17): Οι κλήσεις για την προπόνηση της Παρασκευής 3/6