Γ' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Τελική βαθμολογία & σκόρερς (8/6)

Με την τελευταία αγωνιστική του α’ ομίλου ολοκληρώθηκε το Σάββατο 8 Ιουνίου η πρώτη φάση του πρωταθλήματος της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ με τις δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο να προκρίνονται για το final-4 της διοργάνωσης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι τελικές βαθμολογίες και οι σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (18η)

Φιλαθλητικός-Α.Σ. Καρυστίας 53-60

Αμάρυνθος-Α.Ο. Κύμης 75-57

Ερέτρια-Γ.Σ. Αυλίδας 51-48

Γ.Σ. Στύρων-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 79-69

Ρεπό: Αίολος Χαλκίδας

 

ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΠΡΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ: 

Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ & Α.Σ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Γ.Σ. Στύρων 16 31 1194-985 15-1
2 Α.Σ. Καρυστίας 16 27 1005-942 11-5
3 Γ.Σ. Αυλίδας 16 26 977-850 10-6
4 Ερέτρια 16 26 988-869 10-6
5 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 16 24 1114-1048 8-8
6 Αίολος Χαλκίδας 16 22 1003-990 6-10
7 Φιλαθλητικός 16 21 857-928 6-10
8 Αμάρυνθος 16 21 898-964 4-11
9 Α.Ο. Κύμης 16 16 682-1150 1-15
10 Δόξα Ψαχνών
  • Η Δόξα Ψαχνών αποχώρησε από το πρωτάθλημα. Ο Α.Ο. Κύμης και ο Φιλαθλητικός έχουν από ένα μηδενισμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 302
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 262
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 256
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 243
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 235
Ζερντίσκι Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 235
Παπανίδης Ζ. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 213
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 211
Δάγκουλας Κ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 195
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 188
Κόφφας ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 188
Μπούχερτ Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 179
Κολοτούρος Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 176
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 163
Παπανίδης Β. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 161
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 158
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 158
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 150
Εζόμο Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 150
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 146
Παλασκώνης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 136
Τουλουμτζής Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 135
Πετρογιάννης ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 132
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 131
Παπάζογλου ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 131
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 125
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 41
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 41
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 32
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 29
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 29
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 26
Γιάννακας Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 24
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 23
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 22
Ζάνι Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 20
Αποστολίδης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 20
Τουλουμτζής Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 19
Καλαμισδράκης Κ. Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 19
Μακρύγιαννης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 19
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 18
Χαρλαβάνης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 18
Χαρλαβάνης ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 15
Αρσενικός ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 15
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 14
Κολοτούρος Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 13
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 13
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 13
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 13
Κιμουλιάτης ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 13
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 11
Τσιριμώκος Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 11
Μακρής Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 11
Λυμπέρης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 11
Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (14η)

Άτλας Καρπενησίου-Ακαδημία Ιστιαίας 89-94

Μαυρομάτι-Φάλαρα 74-65

Πανευρυτανική-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) 72-59

Μεδεών-Άρης Βελουχιώτης 20-0 α.α.

 

ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΠΡΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ:

ΜΕΔΕΩΝ & ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Μεδεών 14 28 914-648 14-0
2 Ακαδ. Ιστιαίας 14 25 1029-811 11-3
3 Πανευρυτανική 14 23 883-870 9-5
4 Μαυρομάτι 14 23 870-764 9-5
5 Άτλας Καρπενησίου 14 20 887-806 7-7
6 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) 14 18 728-838 4-10
7 Φάλαρα 14 14 567-850 1-13
8 Άρης Βελουχιώτης 14 11 442-723 1-13
  • Οι Άρης Βελουχιώτης έχει δύο μηδενισμούς. Τα Φάλαρα και ο Άτλας Καρπενησίου έχουν από ένα μηδενισμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 393
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 259
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 247
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 211
Τσάνε ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 188
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 174
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 169
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 137
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 133
Τάκης ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 133
Χονδρός ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 127
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 127
Μαρίνης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 124
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 119
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 118
Αριδάς ΜΕΔΕΩΝ 115
Κάππας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 108
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 107
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 105
Σιαμανδούρας Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 102
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 97
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 95
Λιαμπότης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 90
Μπούτσης ΑΡΗΣ ΒΕΛΟΥΧΙΩΤΗΣ 85
Ζήσης ΜΕΔΕΩΝ 82
Ανέστης ΜΕΔΕΩΝ 81
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 71
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 30
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 28
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 27
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 24
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 20
Ανέστης ΜΕΔΕΩΝ 20
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 17
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 16
Χονδρός ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 16
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 16
Τάκης ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 13
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 13
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 12
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 11
Σωτηρίου ΜΕΔΕΩΝ 10
Αρσενίου ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 9
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 8
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 8
Κάππας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 8
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 7
Στεφανής ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 7
Τσάνε ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 6
Σεριανάϊ ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 6
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 5
Καψάλης ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 5
Κωστόπουλος Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 5
Ευθυμίου ΜΕΔΕΩΝ 5
Τσιγαρίδας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 5
Αργυρίου ΜΕΔΕΩΝ 5
Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 58-75

Παναγιώτης Νικολάου

Γ. Καμπερίδης: ‘Πείσμα και θέληση για νίκη με Κύμη’

Κώστας Λαγός

Η κλήρωση στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ!

Παναγιώτης Νικολάου