EVIASPORTS ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ευβοϊκός ΓΑΣ: Συμμετοχή σε αγώνες στο Ηράκλειο Κρήτης

Σε αγώνες κολύμβησης που διεξήχθησαν στο Ηράκλειο Κρήτης (1-2/6) συμμετείχε ο Ευβοϊκός ΓΑΣ:

‘Με τριάντα (30) κολυμβητές – τριες της προαγωνιστικής κατηγορίας συμμετείχε η ομάδα του Ευβοϊκού Γ.Α.Σ. σε αγώνες στο Ηράκλειο Κρήτης το Σαββατοκύριακο 1 – 2 Ιουνίου με μεγάλη επιτυχία.

Τους αγώνες διοργάνωσε ο Α.Ο.Τρίτων Ηρακλείου με την συμμετοχή 400 περίπου κολυμβητών – τριων από όλη την Ελλάδα.

Η προαγωνιστική ομάδα του Ευβοϊκού Γ.Α.Σ. κατέκτησε πενήντα τέσσερα (54) μετάλλια, και εντυπωσίασε με την παρουσία της.

Όλοι οι κολυμβητές και κολυμβήτριες ευχαριστήθηκαν τους αγώνες στην Κρήτη και γέμισαν με νέες εμπειρίες για το μέλλον.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

9 Ετών

  • Στράτη Στεφανία 50 πεταλούδα 1η-50 ελεύθερο 1η
  • Δανέλη Φωτεινή 50 πρόσθιο 3η

10 ετών

  • ΖωβοίληΡαφαηλία 50 πεταλούδα 1η-100 ελεύθερο 2η
  • Νεφρού Κατερίνα 50 ύπτιο 1η-100 ελεύθερο 3η
  • Δήμου Φαίδρα 50 ελεύθερο 2η-100 ύπτιο 2η
  • ΝέζηΜαρίλια 50 πρόσθιο 1η-100 ύπτιο 4η
  • ΖουμήςΕύαγγελος  50 πεταλούδα 1ος-100 ελεύθερο 6ος
  • Τράκας Δημοσθένης 50 πρόσθιο 2ος-100 πρόσθιο 4ος
  • Γουρνής Κων/νος 50 ύπτιο 2ος

11 ετών

  • Λιοπύρης Χρήστος 200πρόσθιο 1ος – 100πρόσθιο 1ος -50 πρόσθιο 1ος
  • Τριμίντζιος Αλέξανδρος 100πεταλούδα 1ος -50 πεταλούδα 1ος-200 ελεύθερο 1ος
  • Γεωργίου Τσαμπίκα 200 ύπτιο 1η -100 ύπτιο 1η-50 ύπτιο 1η
  • Σκοπελίτη Χαρίκλεια 50πεταλούδα 1η -100 πεταλούδα 1η-200 μικτή 2η
  • Γιάκομπσεν Δάλλαρης Αναστάσης 200 ύπτιο 1ος-50 ύπτιο 2ος-100 ύπτιο 6ος
  • Κουλουρίδη Αριάδνη 100 πρόσθιο 1η-50 πρόσθιο 1η-200 πρόσθιο 2η
  • Φράγκα Ορσαλία 50 πεταλούδα 2η-100 ελεύθερο 2η-200 ελεύθερο 2η
  • Γιάκομπσεν Δάλλαρης Γιώργος 50 ελεύθερο 1ος-100 ελεύθερο 5ος-50 πεταλούδα 5ος
  • Δανέλης Γιώργος 200 μικτή 3ος-100 ελεύθερο 4ος-200 ελεύθερο 6ος
  • Παπαιωάννου Παναγιώτα 100 πεταλούδα 2η-50 πεταλούδα 6η
  • Ηλιοπούλου Ελένη 50 ελεύθερο 4η-200 ύπτιο 6η-100 ελεύθερο 7η
  • Χασάνδρα Κατερίνα 50 ύπτιο 6η-50 πρόσθιο 7η
  • Αφράτη Μελίνα 100 ελεύθερο 8η
  • Καρκάνη Μαρίλια 100 ελεύθερο 14η 

12 ετών

  • Δέδες Γιώργος-Μηνάς 200πρόσθιο 1ος-100πρόσθιο 1ος-50 πρόσθιο 1ος
  • Αθάνατος Γιώργος 200 πρόσθιο 3ος -50 ελεύθερο2ος
  • Γλωσσιώτης Ορέστης 50 πεταλούδα 3ος-200 μικτή 2ος-100 ελεύθερο 8ος
  • Ζησιμοπούλου Ελπίδα 50 ελεύθερο 6η-200 πρόσθιο 7η-100 πρόσθιο 8η
  • Αργυροπούλου Ευαγγελία 200 ελεύθερο 2η-100 ελεύθερο 5η-50 ελεύθερο 7η
  • Ζωγράφος Δημήτρης 50 πρόσθιο 8ος

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

  • 4χ50 Μ.Ο κορίτσια 11 ετών/Γεωργίου-Κουλουρίδη Α.-Σκοπελίτη-Φράγκα 1η θέση
  • 4χ50 ελεύθερο κορίτσια 11 ετών/Γεωργίου-Ηλιοπούλο Ε.-Σκοπελίτη-Φράγκα 1η θέση
  • 4χ100 ελεύθερο κορίτσια 11 ετών/Γεωργίου-Κουλουρίδη Α.-Σκοπελίτη-Φράγκα 1η θέση
  • 4χ50 Μ.Ο αγόρια 11 ετών/Δάλλαρης Γ.-Λιοπύρης-Τριμίντζιος-Δάλλσρης Αν. 1η θέση
  • 4χ100 ελεύθερο αγόρια 11 ετών/Δάλλαρης Γ-Δανέλης-Τριμίντζιος-Δάλλαρης Αν. 1η θέση
  • 4χ50 ελεύθεροΔάλλαρης Γ-Δανέλης -Τριμίντζιος-Λιοπύρης 2η  θέση
  • 4χ50 ελεύθερο κορίτσια 10 ετών Ζωβοίλη-Νεφρού-Δήμου-Νέζη 1η θέση
  • 4χ50 Μ.Ο κορίτσια 10 ετών Ζωβοίλη-Νεφρού-Δήμου-Νέζη 1η θέση
  • 4χ50 Μ.Ο αγόρια 10 ετών Ζουμής-Τράκας-Γουρνής-Ζωγράφος Θ. 3η θέση
  • 4χ50 ελεύθερο αγόρια 10 ετώνΖουμής-Τράκας-Γουρνής-Ζωγράφος Θ. 3η θέση
  • 4χ100 ελεύθερο αγόρια 10 ετώνΖουμής-Τράκας-Γουρνής-Ζωγράφος Θ. 3η θέση
  • 4χ50 Μ.Ο αγόρια 12 ετώνΑθάνατος-Γλωσσιώτης-Δέδες-Ζωγράφος Δ. 4η θέση
  • 4χ50 ελεύθερο αγόρια 12 ετών  Αθάνατος-Γλωσσιώτης-Δέδες-Ζωγράφος Δ. 4η θέση
  • 4χ50 Μ.Ο 11 ετών ΜΙΧ/Γεωργίου-Λιοπύρης-Τριμίντζιος-Φράγκα 7η θέση
  • 4χ50 Μ.Ο 10 ετών ΜΙΧ/Νικολάου-Δήμου Φ.-Νεφρού Κ.-Τσότσος Αν.8η θέση

ΕΙΔΙΚΕΣ ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ

Επίσης, οι διοργανωτές των αγώνων έκαναν και ειδικές βραβεύσεις με κύπελλο στους αθλητές – τριες που κέρδισαν 3 χρυσά μετάλλια στο ατομικό τους αγώνισμα και επίσης βράβευσαν και αυτούς που έκαναν ρεκόρ αγώνων:

Τρεις νίκες στα ατομικά τους είχαν οι:

  1. Δέδες Γιώργος-Μηνάς
  2. Γεωργίου Τσαμπίκα-Μαρία
  3. Λιοπύρης Χρήστος
  4. Τριμίντζιος Αλέξανδρος

Ρεκόρ αγώνων έκαναν οι:

  1. Δέδες Γιώργος-Μηνάς , 3 ρεκόρ
  2. Γεωργίου Τσαμπίκα, 3 ρεκόρ
  3. Λιοπύρης Χρήστος ,3ρεκόρ
  4. Σκοπελίτη Χαρίκλεια,2 ρεκόρ
  5. Ζωβοίλη Ραφαηλία, 1 ρεκόρ
  6. Στράτη Στεφανία, 1 ρεκόρ

 

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές – τριες!!!’.

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΝΟΔ Ωρεών: Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία ο ‘7ος αγώνας κολύμβησης Νέος Πύργος-Ωρεοί’ (video)

Κώστας Λαγός

Α’ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα & διαιτητές 2ης αγωνιστικής (3-4/10)

Κώστας Λαγός

Μιαούλης Φύλλων: Τέλεσε τον αγιασμό για τη νέα περίοδο

Κώστας Λαγός