Γ' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (17η & 14η αγωνιστική, 1-2/6)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 17ης αγωνιστικής στον α’ όμιλο και της 14ης και τελευταίας αγωνιστικής, για το β’ όμιλο του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (17η)

Α.Σ. Καρυστίας-Ερέτρια 66-57

Α.Ο. Κύμης-Φιλαθλητικός 20-0 α.α.

Γ.Σ. Αυλίδας-Γ.Σ. Στύρων 60-65

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Αίολος Χαλκίδας 67-56

Ρεπό: Αμάρυνθος

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18η 8/6)

Φιλαθλητικός-Α.Σ. Καρυστίας

Αμάρυνθος-Α.Ο. Κύμης

Ερέτρια-Γ.Σ. Αυλίδας

Γ.Σ. Στύρων-Α.Ε.Ν. Αρτάκης

Ρεπό: Αίολος Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Γ.Σ. Στύρων 15 29 1115-916 14-1
2 Α.Σ. Καρυστίας 15 25 945-889 10-5
3 Γ.Σ. Αυλίδας 15 25 929-799 10-5
4 Ερέτρια 15 24 937-821 9-6
5 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 15 23 1045-969 8-7
6 Αίολος Χαλκίδας 16 22 1003-990 6-10
7 Φιλαθλητικός 15 20 804-868 6-9
8 Αμάρυνθος 15 19 827-907 4-11
9 Α.Ο. Κύμης 15 15 625-1075 1-14
10 Δόξα Ψαχνών
  • Η Δόξα Ψαχνών αποχώρησε από το πρωτάθλημα. Ο Α.Ο. Κύμηςκαι ο Φιλαθλητικός έχουν από ένα μηδενισμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 289
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 262
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 241
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 221
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 219
Ζερντίσκι Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 219
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 211
Παπανίδης Ζ. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 197
Δάγκουλας Κ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 186
Μπούχερτ Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 179
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 177
Κόφφας ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 176
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 158
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 158
Κολοτούρος Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 156
Παπανίδης Β. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 156
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 154
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 150
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 146
Εζόμο Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 143
Πετρογιάννης ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 132
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 131
Παπάζογλου ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 129
Τουλουμτζής Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 126
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 125
Μακρύγιαννης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 122
Παλασκώνης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 122
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 41
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 39
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 31
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 29
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 29
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 23
Γιάννακας Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 23
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 22
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 22
Ζάνι Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 20
Αποστολίδης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 20
Μακρύγιαννης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 19
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 18
Χαρλαβάνης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 18
Τουλουμτζής Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 16
Καλαμισδράκης Κ. Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 16
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 14
Αρσενικός ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 14
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 13
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 13
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 13
Κολοτούρος Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 12
Κιμουλιάτης ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 12
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 11
Τσιριμώκος Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 11
Χαρλαβάνης ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 10
Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (14η)

Άτλας Καρπενησίου-Ακαδημία Ιστιαίας 89-94

Μαυρομάτι-Φάλαρα 74-65

Πανευρυτανική-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) 72-59

Μεδεών-Άρης Βελουχιώτης 20-0 α.α.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14η 1-2/6)

Στην επόμενη φάση προκρίθηκαν:

ΜΕΔΕΩΝ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Μεδεών 14 28 914-648 14-0
2 Ακαδ. Ιστιαίας 14 25 1029-811 11-3
3 Μαυρομάτι 14 23 870-764 9-5
4 Πανευρυτανική 14 23 883-870 9-5
5 Άτλας Καρπενησίου 14 20 887-806 7-7
6 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) 14 18 728-838 4-10
7 Φάλαρα 14 14 567-850 1-13
8 Άρης Βελουχιώτης 14 11 442-723 1-13
  • Οι Άρης Βελουχιώτης έχει δύο μηδενισμούς. Τα Φάλαρα και ο Άτλας Καρπενησίου έχουν από ένα μηδενισμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 393
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 259
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 247
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 211
Τσάνε ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 188
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 174
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 169
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 137
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 133
Τάκης ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 133
Χονδρός ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 127
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 127
Μαρίνης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 124
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 119
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 118
Αριδάς ΜΕΔΕΩΝ 115
Κάππας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 108
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 107
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 105
Σιαμανδούρας Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 102
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 97
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 95
Λιαμπότης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 90
Μπούτσης ΑΡΗΣ ΒΕΛΟΥΧΙΩΤΗΣ 85
Ζήσης ΜΕΔΕΩΝ 82
Ανέστης ΜΕΔΕΩΝ 81
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 71
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 30
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 28
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 27
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 24
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 20
Ανέστης ΜΕΔΕΩΝ 20
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 17
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 16
Χονδρός ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 16
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 16
Τάκης ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 13
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 13
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 12
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 11
Σωτηρίου ΜΕΔΕΩΝ 10
Αρσενίου ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 9
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 8
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 8
Κάππας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 8
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 7
Στεφανής ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 7
Τσάνε ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 6
Σεριανάϊ ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 6
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 5
Καψάλης ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 5
Κωστόπουλος Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 5
Ευθυμίου ΜΕΔΕΩΝ 5
Τσιγαρίδας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 5
Αργυρίου ΜΕΔΕΩΝ 5

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Κένταυρος Λιβαδειάς-Αίαντας Αυλίδας 67-37

Παναγιώτης Νικολάου

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (4-5/12)

Παναγιώτης Νικολάου

Δ. Ερμήλιος: Μπασκετικό ‘Πανόραμα’ με Γ. Βόβορα!

Κώστας Λαγός