Γ' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (14η & 12η αγωνιστική, 11-12/5)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 14ης αγωνιστικής στον α’ όμιλο και της 12ης στο β’ όμιλο του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (14η)

Αμάρυνθος-Α.Σ. Καρυστίας 57-71

Αίολος Χαλκίδας-Φιλαθλητικός 60-47

Γ.Σ. Στύρων-Ερέτρια 79-66

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Α.Ο. Κύμης 84-51

Ρεπό: Γ.Σ. Αυλίδας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15η 18-19/5)

Α.Σ. Καρυστίας-Αίολος Χαλκίδας

Φιλαθλητικός-Γ.Σ. Στύρων

Α.Ο. Κύμης-Ερέτρια

Γ.Σ. Αυλίδας-Αμάρυνθος

Ρεπό: Α.Ε.Ν. Αρτάκης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Γ.Σ. Στύρων 12 23 896-741 11-1
2 Α.Σ. Καρυστίας 12 21 757-693 9-3
3 Γ.Σ. Αυλίδας 12 20 747-638 8-4
4 Ερέτρια 12 19 746-662 7-5
5 Φιλαθλητικός 12 18 699-705 6-6
6 Αίολος Χαλκίδας 13 18 835-799 5-8
7 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 12 17 835-788 5-7
8 Αμάρυνθος 13 17 716-781 4-9
9 Α.Ο. Κύμης 12 11 483-921 0-12
10 Δόξα Ψαχνών
  • Η Δόξα Ψαχνών αποχώρησε από το πρωτάθλημα. Ο Α.Ο. Κύμης έχει ένα μηδενισμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 248
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 212
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 200
Ζερντίσκι Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 192
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 187
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 172
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 169
Παπανίδης Ζ. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 167
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 159
Κόφφας ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 150
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 142
Δάγκουλας Κ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 134
Πετρογιάννης ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 132
Μπούχερτ Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 131
Παπανίδης Β. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 130
Κολοτούρος Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 129
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 125
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 123
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 120
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 114
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 110
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 109
Εζόμο Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 109
Παπάζογλου ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 109
Μακρύγιαννης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 108
Παπαγεωργίου ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 102
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 33
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 32
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 28
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 20
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 18
Μακρύγιαννης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 18
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 17
Ζάνι Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 17
Γιάννακας Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 17
Αποστολίδης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 17
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 15
Χαρλαβάνης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 14
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 13
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 13
Τουλουμτζής Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 13
Καλαμισδράκης Κ. Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 13
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 11
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 11
Τσιριμώκος Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 11
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 10
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 10
Κιμουλιάτης ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 10
Αρσενικός ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 10
Τσιρόπουλος Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 9
Μπαλτάς Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 9
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 8
Κολοτούρος Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 8
Χαρλαβάνης ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 8
Γεωργίου Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 8
Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (12η)

Μεδεών-Ακαδημία Ιστιαίας 70-62

Πανευρυτανική-Άτλας Καρπενησίου 93-89

Άρης Βελουχιώτης-Φάλαρα 49-59

Μαυρομάτι-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) 72-51

Άρης Βελουχιώτης-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) εξ αναβ. 38-42

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η 18-19/5)

Ακαδημία Ιστιαίας-Πανευρυτανική

Φάλαρα-Άτλας Καρπενησίου

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.)-Μεδεών

Άρης Βελουχιώτης-Μαυρομάτι

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Μεδεών 11 22 742-567 11-0
2 Ακαδ. Ιστιαίας 12 21 847-663 9-3
3 Πανευρυτανική 11 18 732-723 7-4
4 Άτλας Καρπενησίου 11 17 735-642 6-5
5 Μαυρομάτι 11 17 756-691 6-5
6 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) 12 16 619-697 4-8
7 Άρης Βελουχιώτης 11 11 442-663 1-10
8 Φάλαρα 11 11 424-638 1-10
  • Οι Άρης Βελουχιώτης και Φάλαρα έχουν από ένα μηδενισμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 329
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 205
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 188
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 177
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 160
Τσάνε ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 159
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 129
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 119
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 111
Κάππας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 108
Μαρίνης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 106
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 105
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 102
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 101
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 100
Χονδρός ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 100
Σιαμανδούρας Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 100
Αριδάς ΜΕΔΕΩΝ 99
Τάκης ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 95
Λιαμπότης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 90
Μπούτσης ΑΡΗΣ ΒΕΛΟΥΧΙΩΤΗΣ 85
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 81
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 77
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 76
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 74
Καρναχωρίτης ΜΕΔΕΩΝ 67
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 61
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 27
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 25
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 22
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 19
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 18
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 16
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 15
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 14
Ανέστης ΜΕΔΕΩΝ 14
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 12
Χονδρός ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 11
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 10
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 10
Τάκης ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 9
Αρσενίου ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 9
Κάππας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 8
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 7
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 6
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 6
Σεριανάϊ ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 6
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 5
Κωστόπουλος Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 5
Ευθυμίου ΜΕΔΕΩΝ 5
Σωτηρίου ΜΕΔΕΩΝ 5
Στεφανής ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 5

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Ο Θοδ. Ρουμελιώτης προπονητής στον Σύλλα!

Παναγιώτης Νικολάου

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Μούτα-Σύλλας Αιδηψού 5-49

Παναγιώτης Νικολάου

Πήρε Αντ. Χαρατσή-Σπύρου ο Αστέρας Αλιβερίου!

Παναγιώτης Νικολάου