Α' ΕΣΚΑΣΕ Β' ΕΣΚΑΣΕ Γ' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ

Οι κριτές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (10-12/5)

Τριήμερο αγώνων στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ μετά τη διακοπή του Πάσχα, με αγώνες σε Β’ και Γ’ ΕΣΚΑΣΕ αλλά και στα πρωταθλήματα υποδομής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι κριτές:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10 ΜΑΪΟΥ 

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

20:00 Κλειστό Αυλίδας Αίαντας Αυλίδας-Ερμής Σχηματαρίου (Μέτσκα-Μασλατζίδης Στεφ.-Μασλατζίδης Κ.)

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΜΑΪΟΥ 

Α’ ΕΣΚΑΣΕ PLAYOFFS

13:30 Κλειστό Αιδηψού Σύλλας-Α.Ε. Καρύστου (Χριστόπουλος-Αλεξίου-Μασλατζίδου Κατ.)

18:00 Κλειστό Σχηματαρίου Πρωτέας Σχηματαρίου-Κάδμος (Νταντή-Χανής-Τριανταφύλλου)

 

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

18:30 Κλειστό Αλιβερίου Αμάρυνθος-Α.Ε. Καρυστίας (Τσάλα-Κιούσης-Μασλατζίδης Κ.)

19:00 Κλειστό ΔΑΚ Χαλκίδας Αίολος Χαλκίδας-Φιλαθλητικός (Γαβριήλ Ελ.-Βελεσιώτη-Κατρακάζος)

 

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

16:00 Κλειστό Πειραϊκής ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Άρης Θήβας (Μπακλαγής-Βελεσιώτη-Γαβριήλ Ελ.)

16:30 Κλειστό Αλιβερίου Αστέρας Αλιβερίου-Αίαντας Αυλίδας (Τσάλα-Κιούσης-Μασλατζίδης Κ.)

19:00 Κλειστό Αρτάκης Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Ερμής Σχηματαρίου (Μαναβή-Χατζησωτηρίου-Νικολακάκης)

 

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

12:00 Κλειστό Λαμίας Αναγέννηση Λαμίας-Μπούκαλη (Αναγνώστου-Δέδες)

15:00 Κλειστό Λιβαδειάς Εθνικός Λιβαδειάς-Πρωτέας Λαμίας (Μπεϊνάς-Κάππας-Ντουρντουρέκας)

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

20:00 Κλειστό Σχηματαρίου Πρωτέας Σχηματαρίου-Κάδμος (Εμφιετζής-Χανής-Τριανταφύλλου)

17:00 Κλειστό ΔΑΚ Χαλκίδας ΑΓΕ Χαλκίδας-Αίας Αλιβερίου (Τσάπατος-Κατρακάζος)

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

15:00 Κλειστό Άμφισσας ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.)-Απόλλων Λιβαδειάς (Αντωνίου-Κουρούλης)

18:00 Κλειστό Αλιάρτου Αλίαρτος-Λοκρός (Χατζηπαναγιώτου-Καλιώρας)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΜΑΪΟΥ 

Β’ ΕΣΚΑΣΕ PLAYOFFS 

19:00 Κλειστό Πειραϊκής ΠΑΠΕΛ-Μαλεσίνα (Παντελή-Τριανταφύλλου-Κατρακάζος)

19:00 Κλειστό Αμφίκλειας Άρης Αμφίκλειας-ΓΑΣ Βασιλικού (Νταλιάνη-Κάππας-Ντουρντουρέκας)

 

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

16:00 Κλειστό Αλιβερίου Γ.Σ. Στύρων-Ερέτρια (Τσάλα-Βελεσιώτη-Κιούσης)

16:00 Κλειστό Αρτάκης Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Α.Ο. Κύμης (Σωτηρλάρης-Χατζησωτηρίου-Νταντή)

 

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

14:00 Κλειστό Λαμίας Άρης Βελουχιώτης-Φάλαρα (Τσιλιώνη-Τσιμπρίκα-Λούβαρης)

14:30 Κλειστό Αντικύρων Μεδεών-Ακαδημία Ιστιαίας (Μπεϊνάς-Κάππας-Κουρούλης)

15:00 Κλειστό Μαυροματίου Μαυρομάτι-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) (Κατσιμίχα-Χατζηπαναγιώτου-Ντουρντουρέκας)

19:00 Κλειστό Καρπενησίου Πανευρυτανική-Άτλας Καρπενησίου (Χατζόπουλος-Γιαννόπουλος-Λούβαρης)

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

14:00 Κλειστό Αρτάκης Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Πρωτέας Σχηματαρίου ΜΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ

15:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-ΓΑΣ Βασιλικού (Μπάκα-Μπάκας)

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

12:00 Κλειστό Λαμίας Έσπερος Λαμίας-Εθνικός Λιβαδειάς ΜΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Νεανίδων ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (9η αγωνιστική 18-19/12)

Παναγιώτης Νικολάου

Φιλική νίκη της Εθνικής Παμπαίδων απέναντι στην ΑΓΕΧ (pics)

Παναγιώτης Νικολάου

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΦΑΣΗ): ΑΕΝ Αρτάκης-Άρης Θήβας 97-43

Παναγιώτης Νικολάου