Α' ΕΣΚΑΣΕ Β' ΕΣΚΑΣΕ Γ' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (27-29/4)

Συνέχεια στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ με τα πρώτα παιχνίδια των playoffs της Α’ κατηγορίας, τη συνέχεια των playoffs της Β’ ΕΣΚΑΣΕ, αλλά και με αγώνες σε Γ’ ΕΣΚΑΣΕ και στα πρωταθλήματα υποδομής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές:

ΣΑΒΒΑΤΟ 27 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 

Α’ ΕΣΚΑΣΕ PLAYOFFS 

13:30 Κλειστό Καρύστου Α.Ε. Καρύστου-Σύλλας (Καραμπιτσάκος-Ντάνος)

 

B’ ΕΣΚΑΣΕ PLAYOFFS 

18:00 Κλειστό Μαλεσίνας Μαλεσίνα-Άρης Αμφίκλειας (Σπυρόπουλος-Μαμασούκα)

 

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 

15:00 Κλειστό Αλιβερίου Α.Ο. Κύμης-Γ.Σ. Στύρων (Γκογκορώσης-Γιαπλές)

17:00 Κλειστό Αυλίδας Ερέτρια-Αίολος Χαλκίδας (Γερονικολός-Γκαράς)

18:00 Κλειστό Πειραϊκής Φιλαθλητικός-Αμάρυνθος (Αρτσίτας-Μυτιληνάκης)

 

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

16:00 Κλειστό Πειραϊκής ΠΑΠΕΛ-Α.Ε.Ν. Αρτάκης (Μυτιληνάκης)

17:00 Κλειστό Θήβας Άρης Θήβας-Αστέρας Αλιβερίου (Χριστοδούλου) ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ

 

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

10:00 Κλειστό Λαμίας Μπούκαλη-Λοκρός (Ζαφείρη-Αλεξίου)

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

14:30 Κλειστό Αρτάκης Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Ερμής Σχηματαρίου (Γκαράς)

17:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-Αίας Αλιβερίου (Χριστοδούλου)

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

12:00 Κλειστό Λαμίας Έσπερος Λαμίας-Απόλλων Λιβαδειάς (Ραμιώτης) ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 

18:00 Κλειστό Αυλίδας Γ.Σ. Αυλίδας-Α.Ε.Ν. Αρτάκης (Αρτσίτας-Γιαπλές)

 

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ 

12:00 Κλειστό Λαμίας Φάλαρα-Πανευρυτανική (Κοτσιμπός-Ραμιώτης)

13:15 Κλειστό Ιστιαίας Ακαδημία Ιστιαίας-Μαυρομάτι (Γκογκορώσης-Μυτιληνάκης)

15:00 Κλειστό Καρπενησίου Άτλας Καρπενησίου-Μεδεών (Κοτσιμπός-Χουσιάδας)

17:00 Κλειστό Άμφισσας ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.)-Άρης Βελουχιώτης (Ζαφείρη-Γερονικολός)

 

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

15:00 Κλειστό Σχηματαρίου Ερμής Σχηματαρίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Καραμπιτσάκος)

 

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

13:00 Κλειστό Άμφισσας ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.)-Μπούκαλη (Ζαφείρη-Γερονικολός)

14:00 Κλειστό Λαμίας Πρωτέας Λαμίας-Αναγέννηση Λαμίας (Ζάχος-Πλιάτσικας)

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

15:00 Κλειστό Άμφισσας ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.)-Πρωτέας Λαμίας (Ζαφείρη-Γερονικολός)

20:00 Κλειστό Λιβαδειάς Εθνικός Λιβαδειάς-Λοκρός (Χριστοδούλου)

 

Μ. ΔΕΥΤΕΡΑ 29 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 

Α’ ΕΣΚΑΣΕ PLAYOFFS 

19:30 Κλειστό Θήβας Κάδμος-Πρωτέας Σχηματαρίου (Σπυρόπουλος-Μαμασούκα)

 

Μ. ΤΡΙΤΗ 30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 

FINAL-4 ΠΑΙΔΩΝ 

17:00 Κλειστό Ιτέας Γ.Σ. Ιτέας-Πρωτέας Σχηματαρίου (Καραμπιτσάκος-Ζαφείρη)

19:00 Κλειστό Ιτέας ΑΓΕ Χαλκίδας-Κάδμος (Ντάνος-Γερονικολός)

 

15:00 Κλειστό Άμφισσας ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.)-Μαλεσίνα (Χριστοδούλου)
Πηγή: stereabasket.gr
Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Λέει το ‘ναι’ ο Τελεθριακός για άνοδο στη Γ’ Εθνική!

Παναγιώτης Νικολάου

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Επαμεινώνδας Λεύκτρων-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 40-39

Παναγιώτης Νικολάου

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Σύλλας-Κάδμος 21-77

Παναγιώτης Νικολάου