Γ' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (11η & 9η αγωνιστική, 13-14/4)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 11ης αγωνιστικής στον α’ όμιλο και της 9ης στο β’ όμιλο του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς μετά την 11η και την 9η αγωνιστική αντίστοιχα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (11η)

Α.Σ. Καρυστίας-Γ.Σ. Αυλίδας 57-56

Φιλαθλητικός Α.Ε.Ν. Αρτάκης 70-76

Γ.Σ. Στύρων-Αμάρυνθος 56-66

Αίολος Χαλκίδας-Α.Ο. Κύμης 92-43

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Ερέτρια (εξ αναβ.) 49-55

Ρεπό: Ερέτρια

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12η 20-21/4)

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Α.Σ. Καρυστίας

Αμάρυνθος-Ερέτρια

Αίολος Χαλκίδας-Γ.Σ. Στύρων

Γ.Σ. Αυλίδας-Α.Ο. Κύμης

Ρεπό: Φιλαθλητικός Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Γ.Σ. Στύρων 9 17 654-544 8-1
2 Α.Σ. Καρυστίας (4β.) 10 17 616-576 7-3
3 Γ.Σ. Αυλίδας (2β.) 10 17 618-515 7-3
4 Φιλαθλητικός 10 15 575-570 5-5
5 Ερέτρια 9 14 541-492 5-4
6 Αμάρυνθος 10 14 543-567 4-6
7 Αίολος Χαλκίδας 10 14 654-600 4-6
8 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 9 12 626-608 3-6
9 Α.Ο. Κύμης 9 8 314-673 0-9
10 Δόξα Ψαχνών
  • Η Δόξα Ψαχνών αποχώρησε από το πρωτάθλημα. Ο Α.Ο. Κύμης έχει ένα μηδενισμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 173
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 171
Ζερντίσκι Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 161
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 158
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 133
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 132
Κόφφας ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 132
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 127
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 125
Παπανίδης Ζ. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 123
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 118
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 110
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 109
Μπούχερτ Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 109
Παπανίδης Β. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 106
Πετρογιάννης ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 104
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 103
Εζόμο Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 102
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 93
Κολοτούρος Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 90
Παπαγεωργίου ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 83
Παπάζογλου ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 83
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 81
Δάγκουλας Κ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 78
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 76
Μπαρούμης Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 69
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 24
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 23
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 19
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 14
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 14
Γιάννακας Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 14
Χαρλαβάνης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 14
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 13
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 13
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 11
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 10
Τουλουμτζής Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 10
Αρσενικός ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 10
Αποστολίδης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 10
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 9
Μακρύγιαννης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 9
Τσιρόπουλος Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 9
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 8
Μπαλτάς Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 8
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 7
Βαρδάκης Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 7
Παπακωνσταντίνου Α. ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 7
Τσιριμώκος Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 7
Ζάνι Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 7
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 6
Ζερντίσκι Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 6
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 6
Μπούχερτ Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 6
Κολοτούρος Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 6
Μπαρούμης Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 6
Γεωργίου Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 6
Χαρλαβάνης ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6
Μακρής Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 6
Κιμουλιάτης ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 6
Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)

Άτλας Καρπενησίου-Άρης Βελουχιώτης 89-48

Πανευρυτανική-Μαυρομάτι 88-66

Φάλαρα-Μεδεών (20/4)

Ακαδημία Ιστιαίας-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) 69-53

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η 20-21/4)

Άρης Βελουχιώτης-Ακαδημία Ιστιαίας

Μαυρομάτι-Άτλας Καρπενησίου

Μεδεών-Πανευρυτανική

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.)-Φάλαρα

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Μεδεών 8 16 540-397 8-0
2 Ακαδ. Ιστιαίας 9 16 650-486 7-2
3 Πανευρυτανική 8 13 543-527 5-3
4 Μαυρομάτι 8 13 553-498 5-3
5 Άτλας Καρπεν. 8 13 519-418 5-3
6 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) 8 9 400-489 1-7
7 Φάλαρα 8 7 282-488 0-8
8 Άρης Βελουχιώτης 7 7 255-437 1-6
  • Οι Άρης Βελουχιώτης και Φάλαρα έχουν από ένα μηδενισμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 236
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 158
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 149
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 129
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 114
Τσάνε ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 109
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 106
Σιαμανδούρας Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 94
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 89
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 77
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 75
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 73
Χονδρός ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 69
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 68
Μαρίνης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 67
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 66
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 65
Κάππας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 64
Λιαμπότης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 63
Μπούτσης ΑΡΗΣ ΒΕΛΟΥΧΙΩΤΗΣ 62
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 61
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 56
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 54
Καψάλης ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 54
Τάκης ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 52
Βούλγαρης ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 52
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 40
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 21
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 18
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 15
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 13
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 13
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 11
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 11
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 11
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 9
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 9
Αρσενίου ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 9
Ανέστης ΜΕΔΕΩΝ 8
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 7
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 7
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 6
Χονδρός ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 6
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 5
Κάππας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 5
Κωστόπουλος Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 5
Στεφανής ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 5
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 4
Καψάλης ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 4
Τάκης ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 4
Σεριανάϊ ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 4
Τσιγαρίδας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 4

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Πέρσι… σαν σήμερα (14/9/2019)

eviasports

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Πρωτέας Σχηματαρίου-Σύλλας 71-78

Παναγιώτης Νικολάου

Κάλεσμα του Αλέξανδρου Αρτάκης στους μικρούς αθλητές του μπάσκετ!

Παναγιώτης Νικολάου