Γ' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (9η αγωνιστική, 30-31/3)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής στον α’ όμιλο και της 8ης αγωνιστικής στο β’ όμιλο και την ολοκλήρωση παράλληλα του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος στον α’ όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς μετά την 9η και την 8η αγωνιστική αντίστοιχα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)

Α.Σ. Καρυστίας-Φιλαθλητικός Χαλκίδας 68-57

Α.Ο. Κύμης-Αμάρυνθος 0-20 α.α.

Γ.Σ. Αυλίδας-Ερέτρια 46-41

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Γ.Σ. Στύρων αναβλήθηκε

Ρεπό: Αίολος Χαλκίδας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η 6-7/4)

Α.Ο. Κύμης-Α.Σ. Καρυστίας

Γ.Σ. Αυλίδας-Φιλαθλητικός

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Ερέτρια

Αμάρυνθος-Αίολος Χαλκίδας

Ρεπό: Γ.Σ. Στύρων

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Γ.Σ. Στύρων 7 14 506-395 7-0
2 Γ.Σ. Αυλίδας 8 14 487-407 6-2
3 Α.Σ. Καρυστίας 8 13 480-469 5-3
4 Φιλαθλητικός 8 13 454-419 5-3
5 Ερέτρια 8 12 486-443 4-4
6 Αίολος Χαλκίδας 8 11 500-479 3-5
7 Αμάρυνθος 8 10 399-449 2-6
8 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 6 8 418-391 2-4
9 Α.Ο. Κύμης 7 6 220-502 0-7
10 Δόξα Ψαχνών
  • Η Δόξα Ψαχνών αποχώρησε από το πρωτάθλημα. Ο Α.Ο. Κύμης έχει ένα μηδενισμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 146
Ζερντίσκι Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 137
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 129
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 117
Κόφφας ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 111
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 91
Μπούχερτ Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 91
Παπανίδης Ζ. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 89
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 87
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 87
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 85
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 82
Πετρογιάννης ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 82
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 81
Παπανίδης Β. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 80
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 79
Εζόμο Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 79
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 73
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 68
Παπάζογλου ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 68
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 65
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 64
Μπαλάφας Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 63
Κολοτούρος Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 62
Μακρύγιαννης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 58
Χαρλαβάνης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 57
Παπακωνσταντίνου Α. ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 57
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 16
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 14
Χαρλαβάνης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 14
Γιάννακας Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 13
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 12
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 11
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 11
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 10
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 10
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 9
Τσιρόπουλος Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 9
Τουλουμτζής Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 8
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 7
Μακρύγιαννης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 7
Παπακωνσταντίνου Α. ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 7
Βαρδάκης Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 7
Ζάνι Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 7
Αρσενικός ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 7
Αποστολίδης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 7
Ζερντίσκι Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 6
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 6
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 6
Μπαρούμης Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 6
Μακρής Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 6
Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η)

Φάλαρα-Ακαδημία Ιστιαίας 31-70

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.)-Άτλας Καρπενησίου 60-85

Άρης Βελουχιώτης-Πανευρυτανική αναβλήθηκε

Μαυρομάτι-Μεδεών 51-56

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9η 13-14/4)

Ακαδημία Ιστιαίας-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.)

Άτλας Καρπενησίου-Άρης Βελουχιώτης

Πανευρυτανική-Μαυρομάτι

Φάλαρα-Μεδεών

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Μεδεών 7 14 474-340 7-0
2 Ακαδ. Ιστιαίας 8 14 581-433 6-2
3 Μαυρομάτι 7 12 487-410 5-2
4 Άτλας Καρπ. 6 10 350-283 4-2
5 Πανευρυτανική 5 8 311-315 3-2
6 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) 7 8 347-420 1-6
7 Φάλαρα 8 7 282-488 0-8
8 Άρης Βελουχιώτης 6 6 207-348 1-5
  • Οι Άρης Βελουχιώτης και Φάλαρα έχουν από ένα μηδενισμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 215
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 130
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 110
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 106
Τσάνε ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 77
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 76
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 75
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 73
Σιαμανδούρας Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 73
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 71
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 65
Λιαμπότης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 63
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 61
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 60
Μαρίνης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 60
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 56
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 56
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 55
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 54
Αρσενίου ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 51
Καρναχωρίτης ΜΕΔΕΩΝ 51
Βούλγαρης ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 49
Μπούτσης ΑΡΗΣ ΒΕΛΟΥΧΙΩΤΗΣ 48
Μπόκος Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 48
Ζήσης ΜΕΔΕΩΝ 43
Κωστόπουλος Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 42
Χονδρός ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 42
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 36
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 16
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 15
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 13
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 11
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 11
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 9
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 9
Αρσενίου ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 9
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 8
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 7
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 7
Ανέστης ΜΕΔΕΩΝ 7
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 6
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 6
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 5
Κωστόπουλος Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 5
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 4
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 4
Τσιγαρίδας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 4
Χονδρός ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 3
Κάππας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 3
Μπίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 3
Σωτηρίου ΜΕΔΕΩΝ 3

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΠΑΙΔΩΝ: Βαθμολογίες & σκόρερς (5η αγωνιστική, 14-15/10)

Παναγιώτης Νικολάου

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Έσπερος Λαμίας-Σύλλας 35-60

Παναγιώτης Νικολάου

Σε προπονητικούς ρυθμούς η ΑΓΕ Χαλκίδας!

Παναγιώτης Νικολάου