Α' ΕΠΣΕ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ

Π. Τοκπασίδης: ‘Στόχος μας είναι να φτάσουμε στον τελικό του κυπέλλου’

Δηλώσεις του προπονητή της Προποντίδας Παναγιώτη Τοκπασίδη, μετά το τέλος του αγώνα της ομάδας του με το Μαρμάρι, για την εικοστή έκτη αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

‘Ήταν ένα παιχνίδι που έπρεπε να το πάρουμε. Ο αντίπαλος ήρθε με πολλά προβλήματα. Αυτό συν την κούραση που έχουμε τραβήξει τις τελευταίες μέρες με τα δύσκολα παιχνίδια, τα παιδιά, μας αποδιοργάνωσε. Δεν δείξαμε την απαραίτητη σοβαρότητα. Ήμασταν νωχελική. Δεν μπορώ να πω ότι δεν προσπάθησαν τα παιδιά με τις δυνάμεις που είχαν και δεν μπορώ να πω ότι δεν κάναμε ευκαιρίες, ευκαιρίες κάναμε πολλές στο πρώτο ημίχρονο, απλά ήμασταν πάρα πολύ άστοχοι. Θυμάμαι 4-5 τελικές, που μπορεί να είχαν καταλήξει στα δίχτυα, εμείς καταφέραμε να τους βγάλουμε εκτός τέρματος.

Παρόλα αυτά στο δεύτερο ημίχρονο καταφέραμε, που είχαμε και πάλι ευκαιρίες, πιέσαμε περισσότερο τον αντίπαλο, πετύχαμε δυο γκολ, πήραμε τη νίκη που αυτός είναι κι ο στόχος μας, οι τρεις βαθμοί.

Εντάξει, η εμφάνιση… επειδή ο ασθενής αντίπαλος σήμερα μας κάνει ότι έπρεπε να είμαστε σοβαροί και έπρεπε να βάλουμε 3-4 γκολ. Εμείς κερδίσαμε 2-0. Η εμφάνιση μπορεί να μην είναι καλή, αλλά κάναμε τις φάσεις που πρέπει να κάνουμε έναντι αυτού του αντιπάλου.

Στόχος μας είναι να φτάσουμε στον τελικό του κυπέλλου από εδώ και πέρα. Στο πρωτάθλημα θα κάνουμε ό,τι μπορούμε για να είμαστε όσο πιο ψηλά. Ελπίζω να τα καταφέρουμε και να πάμε στον τελικό’.

Α’ ΕΠΣΕ: Προποντίδα-Μαρμάρι 2-0