ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ

ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΦΑΣΗ-Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (3η αγωνιστική, 23-24/3)

Συνέχεια στη β’ φάση του πρωταθλήματος παίδων με τη διεξαγωγή της 3ης αγωνιστικής στους δύο ομίλους, απ’ όπου θα περάσουν στα ημιτελικά οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και ο πίνακας των σκόρερς μετά την 3η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η)

ΓΑΣ Βασιλικού-Αίας Αλιβερίου 55-62

ΑΓΕ Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου 67-47

Ρεπό: Απόλλων Χαλκίδας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η 30-31/3)

Πρωτέας Σχηματαρίου-ΓΑΣ Βασιλικού

Αίας Αλιβερίου-Απόλλων Χαλκίδας

Ρεπό: ΑΓΕ Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 3 6 227-124 3-0
2 Αίας Αλιβερίου 3 4 160-241 1-2
3 Πρωτέας Σχημ. 2 3 132-119 1-1
4 Απόλλων Χαλκ. 2 3 74-82 1-1
5 ΓΑΣ Βασιλικού 2 2 78-105 0-2

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ρουμελιώτης (Αίας Αλιβερίου) 73
  2. Μάμαλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 71
  3. Χουλιαράς (Πρωτέας Σχηματαρίου) 49
  4. Χαντζής Γ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 33
  5. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 32
  6. Γαβαλάς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 31
  7. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 29
  8. Θεοδωρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 25
  9. Μούτσος Ι. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 24
  10. Σολομωνίδης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 23
  11. Κατσινόπουλος (Αίας Αλιβερίου) 20
  12. Τουρτούλας (Αίας Αλιβερίου) 19
  13. Χάρλας Ν. (Απόλλων Χαλκίδας) 18
  14. Οσάγι (ΓΑΣ Βασιλικού) 17
  15. Μούτσος Π. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 16

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σολομωνίδης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 5
  2. Χουλιαράς (Πρωτέας Σχηματαρίου) 3
  3. Κατσινόπουλος (Αίας Αλιβερίου) 3
  4. Μούτσος Π. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 2
  5. Χαντζής Γ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  6. Τσούλης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1
  7. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 1
  8. Γαβαλάς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 1
  9. Ντελέκος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 1
  10. Οσάγι (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  11. Μπασινάς (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  12. Κυρτσόπουλος (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  13. Ρίζος (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  14. Χάρλας Γ. (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  15. Στρουμπούλης (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  16. Τουρτούλας (Αίας Αλιβερίου) 1
  17. Αλλκιά (Αίας Αλιβερίου) 1

 

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η)

Γ.Σ. Ιτέας-Κάδμος 71-55

Απόλλων Λιβαδειάς-Έσπερος Λαμίας (7/4)

Ρεπό: Σύλλας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η 30-31/3)

Έσπερος Λαμίας-Γ.Σ. Ιτέας

Κάδμος-Σύλλας

Ρεπό: Απόλλων Λιβαδειάς

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 3 5 212-170 2-1
2 Γ.Σ. Ιτέας 2 4 153-81 2-0
3 Απόλλων Λιβ. 2 3 133-125 1-1
4 Σύλλας 2 2 75-150 0-2
5 Έσπερος Λαμίας 1 1 34-81 0-1

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Αναστασίου (Κάδμος) 78
  2. Τούντας (Κάδμος) 52
  3. Πετσινός (Γ.Σ. Ιτέας) 35
  4. Ντινόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 32
  5. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 32
  6. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβαδειάς) 30
  7. Αντωνίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 29
  8. Καρανάσιος (Κάδμος) 26
  9. Κίσσας (Απόλλων Λιβαδειάς) 25
  10. Χασάνμπασάι (Σύλλας) 25
  11. Παναγιωτόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 24
  12. Κουτρολίκος (Γ.Σ. Ιτέας) 19
  13. Μπότσης (Κάδμος) 19
  14. Ζαχαρόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 16
  15. Κατσής (Απόλλων Λιβαδειάς) 14

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τούντας (Κάδμος) 6
  2. Αναστασίου (Κάδμος) 5
  3. Καρανάσιος (Κάδμος) 4
  4. Αντωνίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 4
  5. Ντινόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 4
  6. Μαυροζούμης (Σύλλας) 2
  7. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 2
  8. Παναγιωτόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 2
  9. Μωραΐτης (Γ.Σ. Ιτέας) 1
  10. Μπαρμπαγιάννης (Γ.Σ. Ιτέας) 1
  11. Τσατσαρώνης Α. (Γ.Σ. Ιτέας) 1
  12. Κουτρολίκος (Γ.Σ. Ιτέας) 1
  13. Κόλλιας (Κάδμος) 1
  14. Τσάλεζας (Κάδμος) 1
  15. Καλαμπαλίκης (Κάδμος) 1
  16. Κίσσας (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  17. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  18. Πούλος (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  19. Πρένγκα (Σύλλας) 1
  20. Αγκόλλι (Σύλλας) 1
  21. Μπεσλεμές (Έσπερος Λαμίας) 1

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Εκλογές Ομοσπονδιών: Οι νέοι πρόεδροι και η ανάγνωση των αποτελεσμάτων

eviasports

Πέρσι… σαν σήμερα (18/2/2021)

eviasports

1968 (videos)

eviasports