ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ

ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΦΑΣΗ-Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (εξ αναβολής-19/3)

Συνέχεια στη β’ φάση του πρωταθλήματος παίδων με τον εξ αναβολής αγώνα για τον α’ όμιλο (2η αγωνιστική) μεταξύ Αίαντα Αλιβερίου και ΑΓΕ Χαλκίδας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και ο πίνακας των σκόρερς μετά την 2η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)

Αίας Αλιβερίου-ΑΓΕ Χαλκίδας 46-101

Απόλλων Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού 43-23

Ρεπό: Πρωτέας Σχηματαρίου

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η 23-24/3)

ΓΑΣ Βασιλικού-Αίας Αλιβερίου

ΑΓΕ Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου

Ρεπό: Απόλλων Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 2 4 160-77 2-0
2 Απόλλων Χαλκ. 2 3 74-82 1-1
3 Πρωτέας Σχημ. 1 2 85-52 1-0
4 Αίας Αλιβερίου 2 2 98-186 0-2
5 ΓΑΣ Βασιλικού 1 1 23-43 0-1

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μάμαλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 47
  2. Ρουμελιώτης (Αίας Αλιβερίου) 43
  3. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 30
  4. Χουλιαράς (Πρωτέας Σχηματαρίου) 28
  5. Θεοδωρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 25
  6. Χαντζής Γ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 23
  7. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 21
  8. Χάρλας Ν. (Απόλλων Χαλκίδας) 18
  9. Γαβαλάς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 17
  10. Μούτσος Π. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 13
  11. Κατσινόπουλος (Αίας Αλιβερίου) 12
  12. Σολομωνίδης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 11
  13. Μαγγιδάκης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 11

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σολομωνίδης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  2. Χουλιαράς (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  3. Τσούλης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1
  4. Χαντζής Γ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1
  5. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 1
  6. Μούτσος Μ. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 1
  7. Γαβαλάς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 1
  8. Οσάγι (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  9. Χάρλας Γ. (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  10. Στρουμπούλης (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  11. Κατσινόπουλος (Αίας Αλιβερίου) 1

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)

Σύλλας-Γ.Σ. Ιτέας 26-82

Κάδμος-Απόλλων Λιβαδειάς 76-65

Ρεπό: Έσπερος Λαμίας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η 23-24/3)

Γ.Σ. Ιτέας-Κάδμος

Απόλλων Λιβαδειάς-Έσπερος Λαμίας

Ρεπό: Σύλλας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 2 4 157-99 2-0
2 Απόλλων Λιβ. 2 3 133-125 1-1
3 Γ.Σ. Ιτέας 1 2 82-26 1-0
4 Σύλλας 2 2 75-150 0-2
5 Έσπερος Λαμίας 1 1 34-81 0-1

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Αναστασίου (Κάδμος) 46
  2. Τούντας (Κάδμος) 39
  3. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 32
  4. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβαδειάς) 30
  5. Αντωνίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 29
  6. Κίσσας (Απόλλων Λιβαδειάς) 25
  7. Χασάνμπασάϊ (Σύλλας) 25
  8. Καρανάσιος (Κάδμος) 24
  9. Πετσινός (Γ.Σ. Ιτέας) 21
  10. Μπότσης (Κάδμος) 19
  11. Ντινόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 16
  12. Κατσής (Απόλλων Λιβαδειάς) 14
  13. Κουτρολίκος (Γ.Σ. Ιτέας) 12
  14. Μαυροζούμης (Γ.Σ. Ιτέας) 12
  15. Παναγιωτόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 11

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τούντας (Κάδμος) 6
  2. Αναστασίου (Κάδμος) 5
  3. Καρανάσιος (Κάδμος) 4
  4. Αντωνίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 4
  5. Ντινόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 2
  6. Μαυροζούμης (Σύλλας) 2
  7. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 2
  8. Παναγιωτόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 1
  9. Μωραΐτης (Γ.Σ. Ιτέας) 1
  10. Μπαρμπαγιάννης (Γ.Σ. Ιτέας) 1
  11. Κόλλιας (Κάδμος) 1
  12. Τσάλεζας (Κάδμος) 1
  13. Καλαμπαλίκης (Κάδμος) 1
  14. Κίσσας (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  15. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  16. Πούλος (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  17. Πρένγκα (Σύλλας) 1
  18. Αγκόλλι (Σύλλας) 1
  19. Μπεσλεμές (Έσπερος Λαμίας) 1

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Κονίστρες-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 62-70

Παναγιώτης Νικολάου

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΧΒΑ 27-80

Παναγιώτης Νικολάου

ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Ερμής Σχηματαρίου-ΑΓΕ Χαλκίδας 69-63

Παναγιώτης Νικολάου