ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ

ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΦΑΣΗ-Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Βαθμολογία & σκόρερς (2η αγωνιστική, 9-10/3)

Συνέχεια στη β’ φάση του πρωταθλήματος παίδων με τη διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής και στους δύο ομίλους το Σαββατοκύριακο 9-10 Μαρτίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και ο πίνακας των σκόρερς μετά την 2η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)

Απόλλων Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού 43-23

Αίας Αλιβερίου-ΑΓΕ Χαλκίδας αναβλήθηκε

Ρεπό: Πρωτέας Σχηματαρίου

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η 23-24/3)

ΓΑΣ Βασιλικού-Αίας Αλιβερίου

ΑΓΕ Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου

Ρεπό: Απόλλων Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Απόλλων Χαλκ. 2 3 74-82 1-1
2 Πρωτέας Σχημ. 1 2 85-52 1-0
3 ΑΓΕ Χαλκίδας 1 2 59-31 1-0
4 ΓΑΣ Βασιλικού 1 1 23-43 0-1
5 Αίας Αλιβερίου 1 1 52-85 0-1

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χουλιαράς (Πρωτέας Σχηματαρίου) 28
  2. Θεοδωρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 25
  3. Χαντζής Γ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 23
  4. Ρουμελιώτης (Αίας Αλιβερίου) 22
  5. Χάρλας Ν. (Απόλλων Χαλκίδας) 18
  6. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 16
  7. Σολομωνίδης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 11
  8. Μάμαλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 11
  9. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 11

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σολομωνίδης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  2. Χουλιαράς (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  3. Τσούλης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1
  4. Χαντζής Γ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1
  5. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 1
  6. Μούτσος Μ. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 1
  7. Οσάγι (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  8. Χάρλας Γ. (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  9. Στρουμπούλης (Απόλλων Χαλκίδας) 1

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)

Σύλλας-Γ.Σ. Ιτέας 26-82

Κάδμος-Απόλλων Λιβαδειάς 76-65

Ρεπό: Έσπερος Λαμίας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η 23-24/3)

Γ.Σ. Ιτέας-Κάδμος

Απόλλων Λιβαδειάς-Έσπερος Λαμίας

Ρεπό: Σύλλας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 2 4 157-99 2-0
2 Απόλλων Λιβ. 2 3 133-125 1-1
3 Γ.Σ. Ιτέας 1 2 82-26 1-0
4 Σύλλας 2 2 75-150 0-2
5 Έσπερος Λαμίας 1 1 34-81 0-1

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Αναστασίου (Κάδμος) 46
  2. Τούντας (Κάδμος) 39
  3. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 32
  4. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβαδειάς) 30
  5. Αντωνίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 29
  6. Κίσσας (Απόλλων Λιβαδειάς) 25
  7. Χασάνμπασάϊ (Σύλλας) 25
  8. Καρανάσιος (Κάδμος) 24
  9. Πετσινός (Γ.Σ. Ιτέας) 21
  10. Μπότσης (Κάδμος) 19
  11. Ντινόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 16
  12. Κατσής (Απόλλων Λιβαδειάς) 14
  13. Κουτρολίκος (Γ.Σ. Ιτέας) 12
  14. Μαυροζούμης (Γ.Σ. Ιτέας) 12
  15. Παναγιωτόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 11

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τούντας (Κάδμος) 6
  2. Αναστασίου (Κάδμος) 5
  3. Καρανάσιος (Κάδμος) 4
  4. Αντωνίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 4
  5. Ντινόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 2
  6. Μαυροζούμης (Σύλλας) 2
  7. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 2
  8. Παναγιωτόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 1
  9. Μωραΐτης (Γ.Σ. Ιτέας) 1
  10. Μπαρμπαγιάννης (Γ.Σ. Ιτέας) 1
  11. Κόλλιας (Κάδμος) 1
  12. Τσάλεζας (Κάδμος) 1
  13. Καλαμπαλίκης (Κάδμος) 1
  14. Κίσσας (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  15. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  16. Πούλος (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  17. Πρένγκα (Σύλλας) 1
  18. Αγκόλλι (Σύλλας) 1
  19. Μπεσλεμές (Έσπερος Λαμίας) 1

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Επιτυχημένο το 4ο All Star Game ΕΣΚΑΣΕ στη Χαλκίδα!

Παναγιώτης Νικολάου

Ερέτρια BC: Απέκτησε τον Άγ. Μεχίλι

Παναγιώτης Νικολάου

Πέρσι… σαν σήμερα (18/6/2019)

eviasports