Γ' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (7η αγωνιστική, 9-10/3)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 7ης αγωνιστικής στον α’ όμιλο και της 6ης αγωνιστικής στο β’ όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς μετά την 7η και την 6η αγωνιστική αντίστοιχα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (7η)

Α.Σ. Καρυστίας-Γ.Σ. Στύρων 63-82

Φιλαθλητικός-Ερέτρια 55-40

Γ.Σ. Αυλίδας-Αίολος Χαλκίδας 54-46

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Αμάρυνθος 87-46

Ρεπό: Α.Ο. Κύμης

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (8η 23-24/3)

Ερέτρια-Α.Σ. Καρυστίας

Φιλαθλητικός-Α.Ο. Κύμης

Γ.Σ. Στύρων-Γ.Σ. Αυλίδας

Αίολος Χαλκίδας-Α.Ε.Ν. Αρτάκης

Ρεπο: Αμάρυνθος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Γ.Σ. Στύρων 6 12 450-343 6-0
2 Γ.Σ. Αυλίδας 6 11 389-310 5-1
3 Φιλαθλητικός 6 10 339-327 4-2
4 Α.Σ. Καρυστίας 6 10 373-366 4-2
5 Ερέτρια 6 9 399-358 3-3
6 Αίολος Χαλκίδας 7 9 432-414 2-5
7 Αμάρυνθος 7 8 379-449 1-6
8 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 5 7 353-323 2-3
9 Α.Ο. Κύμης 5 5 196-424 0-5
10 Δόξα Ψαχνών
  • Η Δόξα Ψαχνών αποχώρησε από το πρωτάθλημα.
ΣΚΟΡΕΡΣ
Ζερντίσκι Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 126
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 125
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 117
Κόφφας ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 99
Μπούχερτ Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 88
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 82
Πετρογιάννης ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 82
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 81
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 79
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 77
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 75
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 71
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 64
Παπανίδης Ζ. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 63
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 62
Εζόμο Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 60
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 58
Χαρλαβάνης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 57
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 57
Παπακωνσταντίνου Α. ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 57
Παπανίδης Β. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 56
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 55
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 54
Κολοτούρος Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 52
Ντεμένσκι Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 51
Παπάζογλου ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 51
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 14
Χαρλαβάνης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 14
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 12
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 11
Γιάννακας Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 11
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 10
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 10
Τσιρόπουλος Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 9
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 8
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 8
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 8
Παπακωνσταντίνου Α. ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 7
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 7
Μακρύγιαννης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 7
Ζάνι Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 7
Αρσενικός ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 7
Ζερντίσκι Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 6
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 6
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6
Μπαρούμης Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 6
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 5
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 5
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 5
Τουλουμτζής Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 5
Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)

Πανευρυτανική-Ακαδημία Ιστιαίας 86-112

Άτλας Καρπενησίου-Φάλαρα 20-0 α.α.

Μεδεών-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) 61-48

Μαυρομάτι-Άρης Βελουχιώτης 93-50

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η 23-24/3)

Ακαδημία Ιστιαίας-Άτλας Καρπενησίου

Φάλαρα-Μαυρομάτι

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.)-Πανευρυτανική

Άρης Βελουχιώτης-Μεδεών

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Μεδεών 5 10 356-257 5-0
2 Ακαδ. Ιστιαίας 6 10 433-346 4-2
3 Μαυρομάτι 5 9 362-310 4-1
4 Άτλας Καρπ. 4 7 209-145 3-1
5 Πανευρυτανική 4 6 254-269 2-2
6 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) 5 6 241-278 1-4
7 Άρης Βελουχιώτης 5 5 175-286 1-4
8 Φάλαρα 6 5 207-346 0-6
  • Οι Άρης Βελουχιώτης και Φάλαρα έχουν από ένα μηδενισμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 154
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 93
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 67
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 67
Τσάνε ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 65
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 62
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 59
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 57
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 56
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 55
Σιαμανδούρας Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 49
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 48
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 47
Λιαμπότης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 47
Καρναχωρίτης ΜΕΔΕΩΝ 46
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 45
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 43
Βούλγαρης ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 42
Μαρίνης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 39
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 38
Ζήσης ΜΕΔΕΩΝ 37
Μπόκος Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 37
Αρσενίου ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 36
Αναστασίου ΜΕΔΕΩΝ 35
Μπούτσης ΑΡΗΣ ΒΕΛΟΥΧΙΩΤΗΣ 35
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 33
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 26
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 12
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 11
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 10
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 8
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 7
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 7
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 7
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 7
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 7
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 6
Αρσενίου ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 5
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 4
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 4
Κωστόπουλος Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 4
Ανέστης ΜΕΔΕΩΝ 4
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 3
Σωτηρίου ΜΕΔΕΩΝ 3
Τσιγαρίδας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 3
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 2
Νταβαρίνος ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 2
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 2
Αργυρίου ΜΕΔΕΩΝ 2
Ριζόπουλος ΑΡΗΣ ΒΕΛΟΥΧΙΩΤΗΣ 2
Παγιούλας ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 2
Μπίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 2
Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΓΣ Κύμης: Τίτλοι τέλους με επίσημη ανακοίνωση!

Πρωταθλήματα μπάσκετ: Τα σενάρια για την επόμενη μέρα!

Παναγιώτης Νικολάου

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (10η-ΤΕΛΙΚΗ)

Παναγιώτης Νικολάου