ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ

ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΦΑΣΗ-Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (1η αγωνιστική)

Ξεκίνημα στη β’ φάση του πρωταθλήματος παίδων με τη διεξαγωγή της 1ης αγωνιστικής και στους δύο ομίλους το Σαββατοκύριακο 2-3 Μαρτίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και ο πίνακας των σκόρερς μετά την 1η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η)

ΑΓΕ Χαλκίδας Α’-Απόλλων Χαλκίδας 59-31

Πρωτέας Σχηματαρίου-Αίας Αλιβερίου 85-52

Ρεπό: ΓΑΣ Βασιλικού

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η 9-10/3)

Απόλλων Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού

Αίας Αλιβερίου-ΑΓΕ Χαλκίδας Α’

Ρεπό: Πρωτέας Σχηματαρίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Πρωτέας Σχημ. 1 2 85-52 1-0
2 ΑΓΕ Χαλκίδας 1 2 59-31 1-0
3 Απόλλων Χαλκ. 1 1 31-59 0-1
4 Αίας Αλιβερίου 1 1 52-85 0-1
5 ΓΑΣ Βασιλικού

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χουλιαράς (Πρωτέας Σχηματαρίου) 28
  2. Χαντζής Γ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 23
  3. Ρουμελιώτης (Αίας Αλιβερίου) 22
  4. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 16
  5. Σολομωνίδης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 11
  6. Μάμαλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 11
  7. Χάρλας Ν. (Απόλλων Χαλκίδας) 11
  8. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 11
  9. Θεοδωρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 10

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σολομωνίδης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  2. Χουλιαράς (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  3. Τσούλης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1
  4. Χαντζής Γ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1
  5. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 1
  6. Μούτσος Μ. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 1

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η)

Απόλλων Λιβαδειάς-Σύλλας 68-49

Έσπερος Λαμίας-Κάδμος 34-81

Ρεπό: Γ.Σ. Ιτέας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η 9-10/3)

Σύλλας-Γ.Σ. Ιτέας

Κάδμος-Απόλλων Λιβαδειάς

Ρεπό: Έσπερος Λαμίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 1 2 81-34 1-0
2 Απόλλων Λιβ. 1 2 68-49 1-0
3 Σύλλας 1 1 49-68 0-1
4 Έσπερος Λαμίας 1 1 34-81 0-1
5 Γ.Σ. Ιτέας

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χασάνμπασάϊ (Σύλλας) 20
  2. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 18
  3. Αναστασίου (Κάδμος) 17
  4. Καρανάσιος (Κάδμος) 17
  5. Τούντας (Κάδμος) 17
  6. Αντωνίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 16
  7. Κίσσας (Απόλλων Λιβαδειάς) 15
  8. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβαδειάς) 15
  9. Μπότσης (Κάδμος) 11

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Καρανάσιος (Κάδμος) 4
  2. Τούντας (Κάδμος) 4
  3. Αντωνίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 3
  4. Αναστασίου (Κάδμος) 2
  5. Μαυροζούμης (Σύλλας) 2
  6. Κόλλιας (Κάδμος) 1
  7. Τσάλεζας (Κάδμος) 1
  8. Καλαμπαλίκης (Κάδμος) 1
  9. Κίσσας (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  10. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  11. Πρένγκα (Σύλλας) 1
  12. Αγκόλλι (Σύλλας) 1
  13. Μπεσλεμές (Έσπερος Λαμίας) 1

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Αίας Αλιβερίου 64-8

Παναγιώτης Νικολάου

ΕΣΚΑΣΕ: Οι διαιτητές στο πρωτάθλημα παμπαίδων-παγκορασίδων (30/4-1/5)

Παναγιώτης Νικολάου

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α΄ΟΜΙΛΟΣ): Δροσιά-Γ.Σ. Αυλίδας 34-47

Παναγιώτης Νικολάου