Γ' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (6η αγωνιστική, 2-3/3)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 6ης αγωνιστικής στον α’ όμιλο και της 5ης αγωνιστικής στο β’ όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς μετά την 6η και την 5η αγωνιστική αντίστοιχα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)

Αίολος Χαλκίδας-Α.Σ. Καρυστίας 64-68

Γ.Σ. Στύρων-Φιλαθλητικός 53-46

Ερέτρια-Α.Ο. Κύμης 84-33

Αμάρυνθος-Γ.Σ. Αυλίδας 53-55

Ρεπό: Α.Ε.Ν. Αρτάκης

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η 9-10/3)

Α.Σ. Καρυστίας-Γ.Σ. Στύρων

Φιλαθλητικός-Ερέτρια

Γ.Σ. Αυλίδας-Αίολος Χαλκίδας

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Αμάρυνθος

Ρεπό: Α.Ο. Κύμης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Γ.Σ. Στύρων 5 10 368-280 5-0
2 Α.Σ. Καρυστίας 5 9 310-284 4-1
3 Γ.Σ. Αυλίδας 5 9 335-264 4-1
4 Φιλαθλητικός 5 8 284-287 3-2
5 Αίολος Χαλκίδας 6 8 386-360 2-4
6 Ερέτρια 5 8 359-303 3-2
7 Αμάρυνθος 6 7 333-362 1-5
8 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 4 5 266-277 1-3
9 Α.Ο. Κύμης 5 5 196-424 0-5
10 Δόξα Ψαχνών
  • Η Δόξα Ψαχνών αποχώρησε από το πρωτάθλημα.
ΣΚΟΡΕΡΣ
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 125
Ζερντίσκι Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 106
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 98
Κόφφας ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 88
Μπούχερτ Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 75
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 72
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 70
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 70
Παπανίδης Ζ. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 63
Πετρογιάννης ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 63
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 59
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 59
Παπακωνσταντίνου Α. ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 57
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 57
Εζόμο Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 52
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 51
Χαρλαβάνης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 49
Μπαλάφας Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 46
Ντεμένσκι Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 45
Παπάζογλου ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 45
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 43
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 43
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 43
Τσιρόπουλος Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 42
Γιάννακας Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 41
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 41
Μακρύγιαννης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 41
Παπανίδης Β. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 41
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 12
Χαρλαβάνης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 12
Γιάννακας Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 11
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 10
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 9
Τσιρόπουλος Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 9
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 8
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 8
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 7
Παπακωνσταντίνου Α. ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 7
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 7
Μακρύγιαννης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 7
Ζάνι Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 7
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6
Μπαρούμης Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 6
Αρσενικός ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 6
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 5
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 5
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 5
Τουλουμτζής Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 5
Ζερντίσκι Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 4
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 4
Βαρδάκης Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 4
Μακρής Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 4
Καλαμισδράκης Κ. Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 4
Μπαλτάς Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 4
Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Ακαδημία Ιστιαίας-Μεδεών 70-81

Άτλας Καρπενησίου-Πανευρυτανική αναβλήθηκε

Φάλαρα-Άρης Βελουχιώτης 37-47

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.)-Μαυρομάτι 52-58

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η 10/3)

Πανευρυτανική-Ακαδημία Ιστιαίας

Άτλας Καρπενησίου-Φάλαρα

Μεδεών-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.)

Μαυρομάτι-Άρης Βελουχιώτης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Μεδεών 4 8 295-209 4-0
2 Ακαδ. Ιστιαίας 5 8 321-260 3-2
3 Μαυρομάτι 4 7 269-260 3-1
4 Άτλας Καρπ. 3 5 189-145 2-1
5 Πανευρυτανική 3 5 168-157 2-1
6 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) 4 5 193-217 1-3
7 Φάλαρα 5 5 207-326 0-5
8 Άρης Βελουχιώτης 4 4 125-193 1-3
  • Ο Άρης Βελουχιώτης έχει ένα μηδενισμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 117
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 67
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 62
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 55
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 54
Τσάνε ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 50
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 48
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 48
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 47
Σιαμανδούρας Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 47
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 42
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 40
Αρσενίου ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 36
Λιαμπότης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 34
Βούλγαρης ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 33
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 32
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 32
Ζήσης ΜΕΔΕΩΝ 31
Αναστασίου ΜΕΔΕΩΝ 29
Αριδάς ΜΕΔΕΩΝ 28
Νταβαρίνος ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 27
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 27
Ρενέσης ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 27
Καρναχωρίτης ΜΕΔΕΩΝ 27
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 25
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 25
Μαρίνης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 25
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 17
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 11
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 9
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 7
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 7
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 6
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 6
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 5
Αρσενίου ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 5
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 5
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 4
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 4
Κωστόπουλος Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 4
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 3
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 3
Σωτηρίου ΜΕΔΕΩΝ 3
Ανέστης ΜΕΔΕΩΝ 3
Τσιγαρίδας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 3
Νταβαρίνος ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 2
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 2
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 2
Αργυρίου ΜΕΔΕΩΝ 2
Ριζόπουλος ΑΡΗΣ ΒΕΛΟΥΧΙΩΤΗΣ 2
Παγιούλας ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 2
Μπίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 2

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Απόλλων Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού Α’ 56-20

Παναγιώτης Νικολάου

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α΄ΟΜΙΛΟΣ): Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων-Απόλλων Χαλκίδας 81-79

Παναγιώτης Νικολάου

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 38-79

Παναγιώτης Νικολάου