EVIASPORTS ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κ14 ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Ιστιαία/Πανηλιακός/Ατρόμητος Βασιλικών-ΟΠΑ Αιδηψού 6-3 (photos)

Η ομάδα Ιστιαία/Πανηλιακός/Ατρόμητος Βασιλικών κέρδισε 6-3 την ΟΠΑ Αιδηψού, σε εξ αναβολής αναμέτρηση της πέμπτης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου του πρωταθλήματος Κ14 ‘Μαζαρακίδη Βασιλική’ της ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς, προηγήθηκαν 4-0 στο ημίχρονο και έφτασαν στο 5-0 στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, με τον Βαλτά να κάνει χατ-τρικ και τους Παπαευθυμίου-Ιωάννου να προσθέτουν από ένα τέρμα. Στη συνέχεια η ομάδα της Αιδηψού επιχείρησε αντεπίθεση διαρκείας, μειώνοντας 5-3, με τέρματα των Μαυροζούμη-Δημόπουλου-Τσίρμπα. Το τελικό 6-3 διαμόρφωσε ο Κοντογιάννης, λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Λιαγκάκης.

ΓΚΟΛ: 4′ & 14′ & 37′ Βαλτάς, 10′ Παπαευθυμίου, 40′ Ιωάννου, 69′ Κοντογιάννης-42′ Μαυροζούμης, 45′ Δημόπουλος, 60 Τσίρμπας.

ΙΣΤΙΑΙΑ/ΠΑΝΗΛΙΑΚΟΣ/ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ (Στάθης Κατσικογιάννης): Βασιλείου, Σταματονικολός, Ανδρέου, Σωτηρόπουλος, Σίμος, Κούτσικας, Ιωάννου, Σταμούλης, Βαλτάς, Παπαευθυμίου, Κοντογιάννης. (Κωνσταντάγκας, Χαλαστάρας, Τσούτσικας, Κερασιώτης, Σπανός, Καρλέτης).

ΟΠΑ ΑΙΔΗΨΟΥ: Παπαβασιλείου, Ράπτου, Καραφέρης, Μιτζέλος, Ζαρίφης, Σουβατζής, Βεργής, Μαυροζούμης, Μπούγας, Δημόπουλος, Μπουχάι. (Τερερές, Τσίρμπας, Παππάς, Τσάκος, Μαργκεγκάι, Lukyunenko, Bajraktari, Κούσικας)

Δείτε τις φωτογραφίες του Αντώνη Παναγιωτόπουλου από τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Προποντίδα-Μιαούλης Φύλλων 0-0

Γ’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΑΕΚ Νέου Πύργου-ΠΑΟ Λιχάς 1-0