EVIASPORTS Α' ΕΣΚΑΣΕ Β' ΕΣΚΑΣΕ Γ' ΕΣΚΑΣΕ ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (16-21/2)

Συνέχεια στα τοπικά πρωταθλήματα με αγωνιστική δράση σε όλες τις κατηγορίες, καθώς μετά από μια εβδομάδα ξεκινάει και πάλι η Α’ ΕΣΚΑΣΕ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 

ΠΑΙΔΩΝ Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

18:00 Κλειστό Ιστιαίας Ακαδημία Ιστιαίας-Τελεθριακός (Μυτιληνάκης-Γκάνης)

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 17 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

13:00 Κλειστό Αιδηψού Σύλλας-Πρωτέας Σχηματαρίου (Ζαφείρη-Ζάχος)

16:00 Κλειστό Αταλάντης Λοκρός-Τελεθριακός (Χαϊνά-Χριστοδούλου)

17:00 Κλειστό ΔΑΚ Χαλκίδας Απόλλων Χαλκίδας-Απόλλων Λιβαδειάς (Νικολιάς-Ντάνος)

17:00 Κλειστό Θήβας Άρης Θήβας-Γ.Σ. Ιτέας (Σπυρόπουλος-Μαμασούκα)

18:00 Κλειστό Άμφισσας ΓΑΣ Άμφισσας-Κάδμος (Τσάλας Ι.-Γιαπλές)

 

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

18:30 Κλειστό Βασιλικού Ληλάντιο-Αστέρας Αλιβερίου (Χατζής-Μασλατζίδης)

 

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

18:00 Κλειστό Πειραϊκής ΠΑΠΕΛ-Α.Ε.Ν. Αρτάκης (Γκογκορώσης-Γκάνης)

19:00 Κλειστό ΔΑΚ Χαλκίδας ΧΒΑ-ΑΓΕ Χαλκίδας Β’ (Νικολιάς-Ντάνος)

20:00 Κλειστό Πειραϊκής Απόλλων Χαλκίδας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Μυτιληνάκης-Γκαράς) ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ

 

ΠΑΙΔΩΝ Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

11:00 Κλειστό Αιδηψού Σύλλας-Έσπερος Λαμίας (Ζαφείρη-Ζάχος)

19:00 Κλειστό Λαμίας Αναγέννηση Λαμίας-Πρωτέας Λαμίας (Πατάγιας-Πανουργιά)

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ 

17:00 Κλειστό Αρτάκης Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Απόλλων Λιβαδειάς (Αρτσίτας-Γαϊτανάρος)

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 

15:00 Κλειστό Αρτάκης Α.Ε.Ν. Αρτάκης-ΑΓΕ Χαλκίδας (Γαϊτανάρος)

15:00 Κλειστό Μαλεσίνας Μαλεσίνα-Εθνικός Λιβαδειάς (Κόλα)

15:30 Κλειστό Αλιβερίου Αστέρας Αλιβερίου-Γ.Σ. Στύρων (Γκαράς)

16:00 Κλειστό Αλιάρτου Αλίαρτος-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) (Γερονικολός)

17:30 Κλειστό Αλιβερίου Κονίστρες-ΓΑΣ Βασιλικού (Γκαράς)

19:00 Κλειστό Θήβας Άρης Θήβας-Αίαντας Αυλίδας (Γερονικολός)

 

U-14 ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ 

13:00 Κλειστό Ιστιαίας Ακαδημία Ιστιαίας-Γ.Σ. Θήβας (Γκογκορώσης)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

17:00 Κλειστό Αυλίδας Αίαντας Αυλίδας-ΓΑΣ Βασιλικού (Γκογκορώσης-Μυτιληνάκης)

18:00 Κλειστό Πειραϊκής ΠΑΠΕΛ-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Αρτσίτας-Μασλατζίδης)

18:00 Κλειστό Αλιβερίου Κονίστρες-ΧΒΑ (Μπούκας-Χρηστίδης ΕΣΚΑ)

 

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

12:00 Κλειστό Καρπενησίου Πανευρυτανική-Φάλαρα (Κοτσιμπός-Χουσιάδας)

14:00 Κλειστό Μαυροματίου Μαυρομάτι-Ακαδημία Ιστιαίας (Καραμπιτσάκος-Κόλα)

16:00 Κλειστό Αντικύρων Μεδεών-Άτλας Καρπενησίου (Ντάνος-Γερονικολός)

20:00 Κλειστό Λαμίας Άρης Βελουχιώτης-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ

 

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ

12:00 Κλειστό Λαμίας Μπούκαλη-Κάδμος (Πατάγιας-Ραμιώτης)

 

ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

16:00 Κλειστό Αλιβερίου Αίας Αλιβερίου-Κονίστρες

 

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

13:30 Κλειστό Πειραϊκής Ληλάντιο-ΑΓΕ Χαλκίδας Α’ (Γκαράς-Χατζησωτηρίου)

 

ΠΑΙΔΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

15:00 Κλειστό Αυλίδας Αίαντας Αυλίδας-Μαλεσίνα (Μυτιληνάκης-Γκογκορώσης)

15:30 Κλειστό Σχηματαρίου Ερμής Σχηματαρίου-Πρωτέας Σχηματαρίου (Γιαπλές-Γκάνης)

 

ΠΑΙΔΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

15:00 Κλειστό Ιτέας Γ.Σ. Ιτέας-Άρης Αμφίκλειας (Ζάχος-Πανουργιά)

17:00 Κλειστό Λιβαδειάς Απόλλων Λιβαδειάς-Εθνικός Λιβαδειάς (Καραμπιτσάκος-Χριστοδούλου)

 

ΠΑΙΔΩΝ Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

14:00 Κλειστό Λαμίας Αναγέννηση Λαμίας-Σύλλας (Πατάγιας-Ραμιώτης)

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 

18:00 Κλειστό Μαυροματίου Μαυρομάτι-Κάδμος (Κόλα)

 

U-14 ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ 

16:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-ΓΑΣ Άμφισσας (Καπάνταης) ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ

18:00 Κλειστό Θήβας Άρης Θήβας-Αλίαρτος (Καπάνταης)

 

U-12 ΜΙΝΙ BASKET ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ 

12:30 Κλειστό Καρύστου Α.Ε. Καρύστου-Ερμής Σχηματαρίου (Χατζής)

 

ΤΡΙΤΗ 20 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

20:00 Κλειστό Άμφισσας ΓΑΣ Άμφισσας-Πρωτέας Σχηματαρίου (Κοτσιμπός-Πατάγιας)

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 21 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

20:30 Κλειστό Λιβαδειάς Απόλλων Λιβαδειάς-Λοκρός (Καραμπιτσάκος-Μαμασούκα)

 

ΠΑΙΔΩΝ Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

20:15 Κλειστό Θήβας Άρης Θήβας-Κάδμος

 

ΠΕΜΠΤΗ 22 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

20:30 Κλειστό Πειραϊκής Απόλλων Χαλκίδας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Γ’ ΕΠΣΕ: Σκόρερς (19/2)

eviasports

ΑΟ Ζάρητρα: Ξεκίνησε η προετοιμασία

Κώστας Λαγός

ΟΠΕ Χαλκίδας (γυναίκες): Ήττα στο τάι-μπρέικ από Κολλέγιο Ντερή

Κώστας Λαγός