Γ' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (1η αγωνιστική)

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ με τα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής, που φέτος διεξάγεται σε δύο ομίλους των 10 και 8 ομάδων αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς μετά την 1η αγωνιστική:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η)

Α.Σ. Καρυστίας-Α.Ο. Κύμης 67-41

Φιλαθλητικός Χαλκίδας-Γ.Σ. Αυλίδας 43-57

Ερέτρια-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 69-66

Γ.Σ. Στύρων-Δόξα Ψαχνών 20-0 α.α.

Αίολος Χαλκίδας-Αμάρυνθος 55-57

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-27-28/1)

Γ.Σ. Αυλίδας-Α.Σ. Καρυστίας

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Φιλαθλητικός Χαλκίδας

Δόξα Ψαχνών-Ερέτρια

Αμάρυνθος-Γ.Σ. Στύρων

Α.Ο. Κύμης-Αίολος Χαλκίδας

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Α.Σ. Καρυστίας 1 2 67-41 1-0
2 Γ.Σ. Αυλίδας 1 2 57-43 1-0
3 Ερέτρια 1 2 69-66 1-0
4 Αμάρυνθος 1 2 57-55 1-0
5 Γ.Σ. Στύρων 1 2 20-0 1-0
6 Αίολος Χαλκίδας 1 1 55-57 0-1
7 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 1 1 66-69 0-1
8 Φιλαθλητικός 1 1 43-57 0-1
9 Α.Ο. Κύμης 1 1 41-67 0-1
10 Δόξα Ψαχνών 1 0 0-20 0-1
  • Η Δόξα Ψαχνών έχει ένα μηδενισμό.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 20
  2. Μπασινάς (Αμάρυνθος) 20
  3. Κανάτας (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 17
  4. Παπανίδης Ζ. (Α.Σ. Καρυστίας) 17
  5. Χαρλαβάνης (Ερέτρια) 16
  6. Κόφφας (Φιλαθλητικός) 16
  7. Παρασκευόπουλος (Φιλαθλητικός) 12
  8. Γιάννακας (Ερέτρια) 12
  9. Μακρύγιαννης (Ερέτρια) 12
  10. Τσιρόπουλος (Ερέτρια) 11
  11. Σμπρίνης (Αίολος Χαλκίδας) 11
  12. Πάττας (Αμάρυνθος) 11

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χαρλαβάνης (Ερέτρια) 5
  2. Γιάννακας (Ερέτρια) 4
  3. Μακρύγιαννης (Ερέτρια) 3
  4. Μπαλτάς (Α.Σ.Καρυστίας) 3
  5. Παρασκευόπουλος (Αίολος Χαλκίδας) 3
  6. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2
  7. Μπαρούμης (Α.Ο. Κύμης) 2
  8. Αλεξάκης (Α.Ο. Κύμης) 2
  9. Τριχάς (Γ.Σ. Αυλίδας) 2
  10. Βαρδάκης (Γ.Σ. Αυλίδας) 2
  11. Τουλουμτζής (Γ.Σ. Αυλίδας) 2
  12. Μπασινάς (Αμάρυνθος) 2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η)

Ακαδημία Ιστιαίας-Φάλαρα 72-31

Άτλας Καρπενησίου-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 65-49

Πανευρυτανική-Άρης Βελουχιώτης 49-52

Μεδεών-Μαυρομάτι 72-54

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η 27-28/1)

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)-Ακαδημία Ιστιαίας

Άρης Βελουχιώτης-Άτλας Καρπενησίου

Μαυρομάτι-Πανευρυτανική

Μεδεών-Φάλαρα

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Ακ. Ιστιαίας 1 2 72-31 1-0
2 Μεδεών 1 2 72-54 1-0
3 Άτλας Καρπ. 1 2 65-49 1-0
4 Άρης Βελουχιώτης 1 2 52-49 1-0
5 Πανευρυτανική 1 1 49-52 0-1
6 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 1 1 49-65 0-1
7 Μαυρομάτι 1 1 54-72 0-1
8 Φάλαρα 1 1 31-72 0-1

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ρουμελιώτης (Πανευρυτανική) 29
  2. Γκιουζέλης (Μεδεών) 26
  3. Φώτου (Ακαδημία Ιστιαίας) 22
  4. Πρίμπας (Άρης Βελουχιώτης) 18
  5. Μπούτσης (Άρης Βελουχιώτης) 17
  6. Αρσενίου (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 16
  7. Σταυρίδης (Μεδεών) 16
  8. Καραπάνος (Ακαδημία Ιστιαίας) 15
  9. Λαλάς (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 15
  10. Βούλγαρης (Ακαδημία Ιστιαίας) 14
  11. Νταβαρίνος (Άτλας Καρπενησίου) 14
  12. Χατζής (Μαυρομάτι) 12
  13. Αμπλιανίτης (Φάλαρα) 11
  14. Σταλίκας (Άτλας Καρπενησίου) 11
  15. Χονδρός (Άτλας Καρπενησίου) 11

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ρουμελιώτης (Πανευρυτανική) 7
  2. Σταυρίδης (Μεδεών) 5
  3. Φώτου (Ακαδημία Ιστιαίας) 3
  4. Καραπάνος (Ακαδημία Ιστιαίας) 3
  5. Αρσενίου (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 3
  6. Λαλάς (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 3
  7. Αλεξίου (Ακαδημία Ιστιαίας) 2
  8. Πρίμπας (Άρης Βελουχιώτης) 2
  9. Νταβαρίνος (Άτλας Καρπενησίου) 2
  10. Γκιουζέλης (Μεδεών) 2
  11. Χατζής (Μαυρομάτι) 2

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (9η αγωνιστική)

Παναγιώτης Νικολάου

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (25-26/9)

Παναγιώτης Νικολάου

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Αίαντας Αυλίδας-Πανευβοϊκός 102-46

Παναγιώτης Νικολάου