EVIASPORTS Γ' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΑΣ Καρυστίας-Αμάρυνθος 75-69

Υπό διαφορετικές συνθήκες ο συγκεκριμένος αγώνας θα ήταν ”τελικός ανόδου” για την Αμάρυνθο, όμως η νίκη του Ληλάντιου την περασμένη Τετάρτη άλλαξε εντελώς το σκηνικό στην κορυφή της βαθμολογίας!

Ο Α.Σ. Καρυστίας σε ένα ντέρμπι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες νίκησε με 75-69 την Αμάρυνθο πετυχαίνοντας την πρώτη του νίκη στη β’ φάση του πρωταθλήματος!

Στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 36-35, στο 30′ το σκορ ήταν 51-53, με τον Καρύκα να πετυχαίνει τους 5 τελευταίους πόντους στον αγώνα για τους γηπεδούχους που έφτασαν τελικά στη νίκη με 75-69.

Διαιτητές: Καλαπόδης-Γκογκορώσης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-20, 36-35, 51-53, 75-69.

Α.Σ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ (Βελινιάτης): Γεωργίου, Μακρής 12 (2), Κοκοκύρης 3 (1), Καρύκας 24 (1), Αγγελής 6 (2), Καπόλας, Τσούλης 20 (3), Γκαγκόμοιρος, Λυκούδης, Μπούχερτ 10, Ντόνα.

ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ (Κόντος): Μπασινάς 16 (4), Πάττας 28 (3), Αρσενικός 3 (1), Κιμουλιάτης 7 (2), Μοίρος 2, Μπαραμπούτης 2, Καραφύλλας 11.

Πηγή: stereabasket.gr

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Σκύρος-Προποντίδα 1-2

Σαν Σήμερα (9/1/2016): Παγκράτι-Κύμη 74-82

Σαν Σήμερα (22/4/2015): Δόξα Προκοπίου-Αρτάκη 1-3