EVIASPORTS Γ' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΦΑΣΗ-Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Ληλάντιο-ΑΣ Καρυστίας 54-53

Με το δεξί στα play-off ανόδου για την Β’ ΕΣΚΑΣΕ μπήκε το Ληλάντιο που επικράτησε εντός έδρας της Α.Σ. Καρυστίας με 54-53 σε ένα ματς ντέρμπι με πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα.

Χαμηλό σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με την ομάδα της Καρύστου να προηγείται με 8-11. Το Ληλάντιο με καλύτερα ποσοστά στην επίθεση, προσπέρασε στο ημίχρονο με 25-20.

Στη συνέχεια ήταν η σειρά των φιλοξενούμενων να πάρουν τα ηνία του σκορ, όπου με επιμέρους σκορ 7-19 στο γ’ δεκάλεπτο, βρέθηκαν μπροστά με 32-39 στο 30′.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο το Ληλάντιο ροκάνισε τη διαφορά και με 4 συνεχόμενους πόντους του Σαλεμή έφτασε στην ανατροπή, επικρατώντας με το τελικό 54-53.

Διαιτητές: Μυτιληνάκης-Γιαπλές.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-11, 25-20, 32-39, 54-53.

ΛΗΛΑΝΤΙΟ (Λασπάς-Μπρούζος): Κούτρας 3, Κουσερής, Αναγνώστου 4 (1), Γκουντελάκης, Γαλάνης 13, Μάτζαρης, Σαλεμής 4, Νικολάου 4, Κόφφας 9, Σφύρλας, Κορόζης, Βασιλείου 17 (3).

Α.Σ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ (Βελλινιάτης): Τσέπας, Γεωργίου 5, Μακρής 7 (1), Λυκούδης 13, Καρύκας, Ζάχος Ε., Καπόλας 15 (3), Ζάχος Χ., Γεωργούσης, Μπούχερτ 13 (1).

Πηγή: stereabasket.gr

Σαν Σήμερα (21/5/2011): Αρτάκη-Αμαρυνθιακός 1-2

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (2ος ΟΜΙΛΟΣ): Αποτελέσματα & Βαθμολογία (17η αγωνιστική)

Ρομαϊκός: Απέκτησε τον Χρ.-Αρ. Μήτρου