Β' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Βαθμολογία & σκόρερς (4η αγωνιστική)

Τα playoffs της Β’ ΕΣΚΑΣΕ συνεχίστηκαν με τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής, με τις 4 ομάδες να διεκδικούν τα 2 εισιτήρια ανόδου για την Α’ κατηγορία.

Ο Αστέρας Αλιβερίου με τον Παντ. Βογιατζή να πετυχαίνει 30 πόντους πέτυχε σπουδαία νίκη επί του Σύλλα με 74-68 και μπήκε για τα καλά στο παιχνίδι της ανόδου!

Μεγάλο διπλό και για τον ΑΠΣ Λαμίας που επικράτησε στη Χαλκίδα του Απόλλωνα με 64-71, καλύπτοντας παράλληλα και το -6 του πρώτου γύρου!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και ο πίνακας των σκόρερς μετά την  αγωνιστική των playoffs:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η)

Αστέρας Αλιβερίου-Σύλλας 74-68

Απόλλων Χαλκίδας-ΑΠΣ Λαμίας 64-71

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η 6-7/5)

Σύλλας-Απόλλων Χαλκίδας

ΑΠΣ Λαμίας-Αστέρας Αλιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Σύλλας 4 7 2-2 261-275
2 Αστ. Αλιβερίου 4 7 2-2 233-274
3 ΑΠΣ Λαμίας 4 6 2-2 262-232
4 Απόλλων Χαλκίδας 4 6 2-2 283-258
  • Σύλλας & Αστέρας Αλιβερίου έχουν ξεκινήσει τη β’ φάση με bonus +1 πόντο. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κατσούλας (Απόλλων Χαλκίδας) 91
  2. Ρουμελιώτης Γ. (Σύλλας) 84
  3. Κολοβός (ΑΠΣ Λαμίας) 81
  4. Καψούλης (Αστέρας Αλιβερίου) 62
  5. Παπαργυρόπουλος (Σύλλας) 62
  6. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 56
  7. Μεϊντάνης (Αστέρας Αλιβερίου) 55
  8. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 49
  9. Κονδύλης (ΑΠΣ Λαμίας) 47
  10. Βούρκας (ΑΠΣ Λαμίας) 39
  11. Βογιατζής Παντ. (Αστέρας Αλιβερίου) 36
  12. Αποσκίτης (Σύλλας) 36
  13. Τζατζάς (Απόλλων Χαλκίδας) 34
  14. Αγαπητός (Σύλλας) 32
  15. Χαρίλας (ΑΠΣ Λαμίας) 28

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κατσούλας (Απόλλων Χαλκίδας) 13
  2. Ρουμελιώτης Γ. (Σύλλας) 10
  3. Κονδύλης (ΑΠΣ Λαμίας) 9
  4. Κολοβός (ΑΠΣ Λαμίας) 9
  5. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 8
  6. Παπασπύρος (ΑΠΣ Λαμίας) 7
  7. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 7
  8. Αποσκίτης (Σύλλας) 6
  9. Στεφάνου (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  10. Τζατζάς (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  11. Μαγγελάκης (ΑΠΣ Λαμίας) 4
  12. Αλεξάνδρου (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  13. Βογιατζής Παντ. (Αστέρας Αλιβερίου) 3
  14. Μεϊντάνης (Αστέρας Αλιβερίου) 3
  15. Φακίτσας (Σύλλας) 3
  16. Αγαπητός (Σύλλας) 3
  17. Χαρίλας (ΑΠΣ Λαμίας) 3

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Euroleague: ‘Θα συνεχιστεί η σεζόν…’

eviasports

ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΣΕ: Κλήρωση β’ φάσης

Παναγιώτης Νικολάου

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ): Τελεθριακός-Μαλεσίνα 49-42

Παναγιώτης Νικολάου