Γ' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (10η-ΤΕΛΙΚΗ)

Με τη διεξαγωγή της 10ης και τελευταίας αγωνιστικής ολοκληρώθηκε η α’ φάση του πρωταθλήματος της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ με 10 ομάδες να συνεχίζουν πλέον στη β’ φάση της διοργάνωσης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι πίνακες των σκόρερς μετά τη 10η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (10η)

Α.Ο. Κύμης-Ληλάντιο 42-95

Αμάρυνθος-Ερέτρια 53-64

Α.Σ. Καρυστίας-Αίας Αλιβερίου 73-70

 

ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΠΡΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ:

Ερέτρια-Α.Σ. Καρυστίας-Ληλάντιο-Αμάρυνθος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Ερέτρια 10 18 665-508 8-2
2 Ληλάντιο 10 17 669-538 7-3
3 Α.Σ. Καρυστίας 10 17 548-512 6-3
4 Αμάρυνθος 10 16 646-570 6-4
5 Αίας Αλιβερίου 10 12 620-665 2-8
6 Α.Ο. Κύμης 10 9 411-767 0-10
  • Ο Α.Ο. Κύμης έχει ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μοιρώτσος (Αίας Αλιβερίου) 199
  2. Πάττας (Αμάρυνθος) 163
  3. Βασιλείου (Ληλάντιο) 144
  4. Πετρογιάννης (Αμάρυνθος) 137
  5. Καλαμισδράκης (Α.Ο. Κύμης) 129
  6. Μπούχερτ (Α.Σ. Καρυστίας) 125
  7. Κόφφας (Ληλάντιο) 124
  8. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 114
  9. Μπασινάς (Αμάρυνθος) 110
  10. Γαλάνης (Ληλάντιο) 98
  11. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 93
  12. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 91
  13. Μπαλάφας (Ερέτρια) 91
  14. Κανάκης (Ερέτρια) 87
  15. Βεζυρτζόγλου Αν. (Ερέτρια) 86
  16. Φερμελής (Αίας Αλιβερίου) 81
  17. Αποστολίδης (Ερέτρια) 76
  18. Κουσερής (Ληλάντιο) 76
  19. Ψαριανός (Α.Ο. Κύμης) 76
  20. Καρύκας (Α.Σ. Καρυστίας) 60
  21. Αρσενικός (Αμάρυνθος) 60
  22. Γεωργίου (Α.Σ. Καρυστίας) 59
  23. Σαμαράς (Αίας Αλιβερίου) 56
  24. Μπάσα (Ερέτρια) 55
  25. Λυμπέρης (Ερέτρια) 54
  26. Μάλλιος (Αίας Αλιβερίου) 51

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Φερμελής (Αίας Αλιβερίου) 22
  2. Μπασινάς (Αμάρυνθος) 20
  3. Αποστολίδης (Ερέτρια) 20
  4. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 17
  5. Βασιλείου (Ληλάντιο) 16
  6. Λυμπέρης (Ερέτρια) 15
  7. Αρσενικός (Αμάρυνθος) 14
  8. Κουσερής (Ληλάντιο) 13
  9. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 13
  10. Μπάσα (Ερέτρια) 12
  11. Μπούχερτ (Α.Σ. Καρυστίας) 11
  12. Γκουντελάκης (Ληλάντιο) 10
  13. Πάττας (Αμάρυνθος) 9
  14. Βεζυρτζόγλου Αν. (Ερέτρια) 9
  15. Τσοκάνης (Ερέτρια) 9
  16. Ψαριανός (Α.Ο. Κύμης) 10
  17. Μοιρώτσος (Αίας Αλιβερίου) 8
  18. Καρύκας (Α.Σ. Καρυστίας) 7
  19. Καλαμισδράκης (Α.Ο. Κύμης) 7
  20. Καραφύλλας (Αμάρυνθος) 6
  21. Γιαννάκας (Ερέτρια) 6
  22. Γαλάνης (Ληλάντιο) 6
  23. Κόντος (Αμάρυνθος) 6
  24. Ωραιόπουλος (Ερέτρια) 5
  25. Γκαγκόμοιρος (Α.Σ. Καρυστίας) 4
  26. Σαμαράς (Αίας Αλιβερίου) 4
  27. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 4
  28. Μεχίλι (Ερέτρια) 4
  29. Καλορίτης (Α.Ο. Κύμης) 4

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (10η)

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Αίολος Χαλκίδας 62-49

Φιλαθλητικός-Μαυρομάτι 20-0 α.α.

ΠΑΠΕΛ-Δόξα Ψαχνών 20-0 α.α.

 

ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΠΡΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ:

ΠΑΠΕΛ-Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Αίολος Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΠΑΠΕΛ 10 20 791-419 10-0
2 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 10 18 685-594 8-2
3 Αίολος Χαλκίδας 10 16 602-587 6-4
4 Μαυρομάτι 10 12 548-572 3-7
5 Δόξα Ψαχνών 10 11 458-612 2-8
6 Φιλαθλητικός 10 11 456-772 1-9
  • Μαυρομάτι και Δόξα Ψαχνών έχουν από ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σκυριανός (Αίολος Χαλκίδας) 185
  2. Τσακός (ΠΑΠΕΛ) 183
  3. Σιαμανδούρας (Μαυρομάτι) 164
  4. Στυλιαράς (Δόξα Ψαχνών) 138
  5. Χατζησωτηρίου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 118
  6. Σμπρίνης (Αίολος Χαλκίδας) 116
  7. Τριανταφύλλου (ΠΑΠΕΛ) 110
  8. Φλώρος (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 110
  9. Κανατάς (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 109
  10. Σιαραψής (ΠΑΠΕΛ) 101
  11. Παρασκευόπουλος (Αίολος Χαλκίδας) 100
  12. Πούλος (ΠΑΠΕΛ) 97
  13. Ζήσης (Φιλαθλητικός) 96
  14. Χατζής (Μαυρομάτι) 96
  15. Σωτηράκης (Δόξα Ψαχνών) 92
  16. Λιαμπότης (Μαυρομάτι) 75
  17. Μάμμας (ΠΑΠΕΛ) 72
  18. Κουτσονάσιος (Φιλαθλητικός) 63
  19. Λουϊζος (Μαυρομάτι) 63
  20. Κουρελιάς (Αίολος Χαλκίδας) 62
  21. Μαρίνης (Μαυρομάτι) 58
  22. Τζάνος (ΠΑΠΕΛ) 58
  23. Αλμπέρτης Μ. (Δόξα Ψαχνών) 49
  24. Παρασκευόπουλος (Αίολος Χαλκίδας) 100
  25. Γραμματικόγιαννης (Δόξα Ψαχνών) 47

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Στυλιαράς (Δόξα Ψαχνών) 21
  2. Παρασκευόπουλος (Αίολος Χαλκίδας) 20
  3. Πούλος (ΠΑΠΕΛ) 16
  4. Ζήσης (Φιλαθλητικός) 15
  5. Σκυριανός (Αίολος Χαλκίδας) 14
  6. Χατζής (Μαυρομάτι) 14
  7. Σωτηράκης (Δόξα Ψαχνών) 13
  8. Χαρλαβάνης (ΠΑΠΕΛ) 12
  9. Σιαραψής (ΠΑΠΕΛ) 10
  10. Χατζησωτηρίου (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 10
  11. Μάμμας (ΠΑΠΕΛ) 8
  12. Δέδες (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 8
  13. Τζάνος (ΠΑΠΕΛ) 6
  14. Βοσνιάδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 6
  15. Χαρέμης (Μαυρομάτι) 6
  16. Τσακός (ΠΑΠΕΛ) 4
  17. Σμπρίνης (Αίολος Χαλκίδας) 4
  18. Λουκάς (Αίολος Χαλκίδας) 4
  19. Αλμπέρτης Σ. (Δόξα Ψαχνών) 4
  20. Γαβαλάς (ΠΑΠΕΛ) 3
  21. Μίχας (ΠΑΠΕΛ) 3
  22. Κουρέλιας (Αίολος Χαλκίδας) 3
  23. Αλμπέρτης Μ. (Δόξα Ψαχνών) 3
  24. Ρόγκας (Δόξα Ψαχνών) 3
  25. Ριζούλης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  26. Κανατάς (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  27. Στεφανίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  28. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  29. Λιαμπότης (Μαυρομάτι) 3

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (10η-20/4)

Άτλας Καρπενησίου-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 101-44

Πανευρυτανική-Άρης Βελουχιώτης αναβλήθηκε

Ρεπό: Πρωτέας Λαμίας

 

ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΠΡΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ:

Πρωτέας Λαμίας-Άτλας Καρπενησίου-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Πρωτέας Λαμίας 8 16 575-364 8-0
2 Άτλας Καρπενησίου 8 14 625-406 6-2
3 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 8 11 448-525 3-5
4 Πανευρυτανική 7 8 369-592 1-6
5 Άρης Βελουχιώτης 7 8 313-443 1-6

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τσιγαρίδας (Άτλας Καρπενησίου) 127
  2. Λούβαρης (Πρωτέας Λαμίας) 117
  3. Ρουμελιώτης Π. (Πανευρυτανική) 105
  4. Τσινταβής (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 103
  5. Νούλας (Άτλας Καρπενησίου) 101
  6. Παπούλιας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 86
  7. Κοντογιώργος (Πρωτέας Λαμίας) 83
  8. Ρήγας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 69
  9. Ρενέσης (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 68
  10. Μαυραγάνης (Πανευρυτανική) 64
  11. Βουρνούς (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 63
  12. Κάππας (Άτλας Καρπενησίου) 59
  13. Πρίμπας (Άρης Βελουχιώτης) 50
  14. Μπουτσής (Άρης Βελουχιώτης) 49
  15. Μελέτης (Πρωτέας Λαμίας) 47
  16. Τάκης (Πανευρυτανική) 46
  17. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 44
  18. Κοσμάς (Πρωτέας Λαμίας) 44
  19. Τσάνε (Πανευρυτανική) 42
  20. Γιάνναρος (Πρωτέας Λαμίας) 41
  21. Χόνδρος (Άτλας Καρπενησίου) 41

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τσιγαρίδας (Άτλας Καρπενησίου) 20
  2. Νούλας (Άτλας Καρπενησίου) 13
  3. Ρουμελιώτης Π. (Πανευρυτανική) 11
  4. Βουρνούς (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 11
  5. Κοσμάς (Πρωτέας Λαμίας) 10
  6. Παπούλιας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 8
  7. Μπάκας (Πρωτέας Λαμίας) 6
  8. Ρουμελιώτης Β. (Πανευρυτανική) 6
  9. Κοντογεώργος (Πρωτέας Λαμίας) 5
  10. Σεριανάϊ (Άτλας Καρπενησίου) 5
  11. Κάππας (Άτλας Καρπενησίου) 5
  12. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 3
  13. Γιάνναρος (Πρωτέας Λαμίας) 3
  14. Τάκης (Πανευρυτανική) 3
  15. Παπαθανασίου (Άρης Βελουχιώτης) 3
  16. Αρσενίου (Πανευρυτανική) 2
  17. Κολοκώτσιος (Πανευρυτανική) 2
  18. Κοκοτίνης (Άτλας Καρπενησίου) 2
  19. Χονδρός (Άτλας Καρπενησίου) 2
  20. Ρήγας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 2
  21. Μπαχλαβάς (Άρης Βελουχιώτης) 2
  22. Λούβαρης (Πρωτέας Λαμίας) 2

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (23/11)

Παναγιώτης Νικολάου

ΚΟΡΟΝΟΪΟΣ: Οι προϋποθέσεις για τη συμμετοχή σε φιλικούς αγώνες

Κώστας Λαγός

Οι κριτές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (28-29/2)

Παναγιώτης Νικολάου