Β' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Βαθμολογία & σκόρερς (3η αγωνιστική)

Τα playoffs της Β’ ΕΣΚΑΣΕ συνεχίστηκαν με τη διεξαγωγή της 3ης αγωνιστικής, με τις 4 ομάδες να διεκδικούν τα 2 εισιτήρια ανόδου για την Α’ κατηγορία.

Ο ΑΠΣ Λαμίας πέτυχε τη νίκη της αγωνιστικής, καθώς υποχρέωσε τον Σύλλα στην πρώτη φετινή του ήττα και μάλιστα μέσα στην έδρα του με το εμφατικό 44-77!

Ο Απόλλων Χαλκίδας νίκησε με το ευρύ 80-50 τον Αστέρα Αλιβερίου φτάνοντας τις δύο νίκες σε τρεις αγώνες, αποκτώντας προβάδισμα για τη 2η θέση.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και ο πίνακας των σκόρερς μετά την 3η αγωνιστική των playoffs:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Σύλλας-ΑΠΣ Λαμίας 44-77

Απόλλων Χαλκίδας-Αστέρας Αλιβερίου 80-50

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η 29-30/4)

Αστέρας Αλιβερίου-Σύλλας

Απόλλων Χαλκίδας-ΑΠΣ Λαμίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Σύλλας 3 6 2-1 193-201
2 Απόλλων Χαλκίδας 3 5 2-1 219-187
3 Αστ. Αλιβερίου 3 5 1-2 159-206
4 ΑΠΣ Λαμίας 3 4 1-2 191-168
  • Σύλλας & Αστέρας Αλιβερίου έχουν ξεκινήσει τη β’ φάση με bonus +1 πόντο. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κατσούλας (Απόλλων Χαλκίδας) 68
  2. Κολοβός (ΑΠΣ Λαμίας) 60
  3. Ρουμελιώτης Γ. (Σύλλας) 58
  4. Παπαργυρόπουλος (Σύλλας) 52
  5. Μεϊντάνης (Αστέρας Αλιβερίου) 45
  6. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 42
  7. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 40
  8. Καψούλης (Αστέρας Αλιβερίου) 39
  9. Κονδύλης (ΑΠΣ Λαμίας) 36
  10. Βούρκας (ΑΠΣ Λαμίας) 29
  11. Τζατζάς (Απόλλων Χαλκίδας) 27
  12. Μάστορης Θ. (Αστέρας Αλιβερίου) 26
  13. Αποσκίτης (Σύλλας) 24
  14. Φύκας (Σύλλας) 22
  15. Παπασπύρος (ΑΠΣ Λαμίας) 21

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κατσούλας (Απόλλων Χαλκίδας) 10
  2. Ρουμελιώτης Γ. (Σύλλας) 8
  3. Κονδύλης (ΑΠΣ Λαμίας) 8
  4. Παπασπύρος (ΑΠΣ Λαμίας) 7
  5. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 7
  6. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 6
  7. Κολοβός (ΑΠΣ Λαμίας) 5
  8. Στεφάνου (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  9. Αποσκίτης (Σύλλας) 4
  10. Αλεξάνδρου (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  11. Τζατζάς (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  12. Φακίτσας (Σύλλας) 3
  13. Αγαπητός (Σύλλας) 2
  14. Χαντζής (Σύλλας) 2
  15. Χαρίλας (ΑΠΣ Λαμίας) 2
  16. Μαγγελάκης (ΑΠΣ Λαμίας) 2
  17. Μεϊντάνης (Αστέρας Αλιβερίου) 2
  18. Φύκας (Σύλλας) 2

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Ε’ ΟΜΙΛΟΣ): Κύνος-Σύλλας Αιδηψού 44-54

Παναγιώτης Νικολάου

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Playoffs): Προοδευτική-Αστ. Αλιβερίου 60-69

Παναγιώτης Νικολάου

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (2ος ΟΜΙΛΟΣ): Αποτελέσματα & βαθμολογία (2η Αγωνιστική)

Παναγιώτης Νικολάου