Γ' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (9η αγωνιστική)

Με τη διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το διήμερο 8-9 Απριλίου το πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ με αγώνες και στους τρεις ομίλους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι πίνακες των σκόρερς μετά την 9η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)

Αίας Αλιβερίου-Αμάρυνθος 63-75

Ληλάντιο-Α.Σ. Καρυστίας 65-51

Ερέτρια-Α.Ο. Κύμης 79-36

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η 22-23/4)

Α.Σ. Καρυστίας-Αίας Αλιβερίου

Α.Ο. Κύμης-Ληλάντιο

Πανευβοϊκός-Ερέτρια

Εξ αναβολής: Α.Σ. Καρυστίας-Αίας Αλιβερίου (12/4-19:00)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Ερέτρια 9 16 601-455 7-2
2 Ληλάντιο 9 15 574-496 6-3
3 Α.Σ. Καρυστίας 9 15 475-442 6-3
4 Αμάρυνθος 9 15 593-506 6-3
5 Αίας Αλιβερίου 9 11 550-592 2-7
6 Α.Ο. Κύμης 9 8 369-672 0-9
  • Ο Α.Ο. Κύμης έχει ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μοιρώτσος (Αίας Αλιβερίου) 170
  2. Πάττας (Αμάρυνθος) 148
  3. Βασιλείου (Ληλάντιο) 133
  4. Πετρογιάννης (Αμάρυνθος) 126
  5. Καλαμισδράκης (Α.Ο. Κύμης) 117
  6. Κόφφας (Ληλάντιο) 110
  7. Μπούχερτ (Α.Σ. Καρυστίας) 99
  8. Γαλάνης (Ληλάντιο) 98
  9. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 96
  10. Μπασινάς (Αμάρυνθος) 95
  11. Κανάκης (Ερέτρια) 87
  12. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 82
  13. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 76
  14. Βεζυρτζόγλου Αν. (Ερέτρια) 74
  15. Μπαλάφας (Ερέτρια) 73
  16. Φερμελής (Αίας Αλιβερίου) 64
  17. Ψαριανός (Α.Ο. Κύμης) 62
  18. Καρύκας (Α.Σ. Καρυστίας) 60
  19. Κουσερής (Ληλάντιο) 59
  20. Αποστολίδης (Ερέτρια) 59
  21. Αρσενικός (Αμάρυνθος) 57
  22. Σαμαράς (Αίας Αλιβερίου) 54
  23. Μπάσα (Ερέτρια) 53
  24. Λυμπέρης (Ερέτρια) 51
  25. Γεωργίου (Α.Σ. Καρυστίας) 49

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Φερμελής (Αίας Αλιβερίου) 17
  2. Μπασινάς (Αμάρυνθος) 15
  3. Βασιλείου (Ληλάντιο) 15
  4. Αποστολίδης (Ερέτρια) 15
  5. Λυμπέρης (Ερέτρια) 14
  6. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 14
  7. Αρσενικός (Αμάρυνθος) 13
  8. Μπάσα (Ερέτρια) 12
  9. Μπούχερτ (Α.Σ. Καρυστίας) 11
  10. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 11
  11. Γκουντελάκης (Ληλάντιο) 10
  12. Τσοκάνης (Ερέτρια) 9
  13. Κουσερής (Ληλάντιο) 9
  14. Ψαριανός (Α.Ο. Κύμης) 8
  15. Μοιρώτσος (Αίας Αλιβερίου) 8
  16. Καρύκας (Α.Σ. Καρυστίας) 7
  17. Πάττας (Αμάρυνθος) 7
  18. Βεζυρτζόγλου Αν. (Ερέτρια) 7
  19. Καλαμισδράκης (Α.Ο. Κύμης) 7
  20. Καραφύλλας (Αμάρυνθος) 6
  21. Γιαννάκας (Ερέτρια) 6
  22. Γαλάνης (Ληλάντιο) 6
  23. Κόντος (Αμάρυνθος) 5
  24. Γκαγκόμοιρος (Α.Σ. Καρυστίας) 4
  25. Σαμαράς (Αίας Αλιβερίου) 4
  26. Μεχίλι (Ερέτρια) 4
  27. Ωραιόπουλος (Ερέτρια) 4

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)

Αίολος Χαλκίδας-ΠΑΠΕΛ 52-75

Μαυρομάτι-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 60-76

Δόξα Ψαχνών-Φιλαθλητικός 67-60

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η 22-23/4)

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Αίολος Χαλκίδας

Φιλαθλητικός-Μαυρομάτι

ΠΑΠΕΛ-Δόξα Ψαχνών

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΠΑΠΕΛ 9 18 771-419 9-0
2 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 9 16 623-545 7-2
3 Αίολος Χαλκίδας 8 13 494-470 5-3
4 Μαυρομάτι 8 11 493-493 3-5
5 Δόξα Ψαχνών 9 11 458-592 2-7
6 Φιλαθλητικός 9 9 436-772 0-9

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τσακός (ΠΑΠΕΛ) 183
  2. Σιαμανδούρας (Μαυρομάτι) 147
  3. Σκυριανός (Αίολος Χαλκίδας) 140
  4. Στυλιαράς (Δόξα Ψαχνών) 138
  5. Χατζησωτηρίου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 116
  6. Τριανταφύλλου (ΠΑΠΕΛ) 110
  7. Σμπρίνης (Αίολος Χαλκίδας) 110
  8. Φλώρος (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 106
  9. Κανατάς (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 103
  10. Σιαραψής (ΠΑΠΕΛ) 101
  11. Πούλος (ΠΑΠΕΛ) 97
  12. Ζήσης (Φιλαθλητικός) 96
  13. Χατζής (Μαυρομάτι) 92
  14. Σωτηράκης (Δόξα Ψαχνών) 92
  15. Μάμμας (ΠΑΠΕΛ) 72
  16. Παρασκευόπουλος (Αίολος Χαλκίδας) 71
  17. Κουτσονάσιος (Φιλαθλητικός) 63
  18. Λιαμπότης (Μαυρομάτι) 61
  19. Μαρίνης (Μαυρομάτι) 58
  20. Τζάνος (ΠΑΠΕΛ) 58
  21. Κουρελιάς (Αίολος Χαλκίδας) 55
  22. Αλμπέρτης Μ. (Δόξα Ψαχνών) 49
  23. Γραμματικόγιαννης (Δόξα Ψαχνών) 47
  24. Λουϊζος (Μαυρομάτι) 47
  25. Δέδες (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 46

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Στυλιαράς (Δόξα Ψαχνών) 21
  2. Πούλος (ΠΑΠΕΛ) 16
  3. Ζήσης (Φιλαθλητικός) 15
  4. Χατζής (Μαυρομάτι) 13
  5. Παρασκευόπουλος (Αίολος Χαλκίδας) 13
  6. Σωτηράκης (Δόξα Ψαχνών) 13
  7. Χαρλαβάνης (ΠΑΠΕΛ) 12
  8. Σκυριανός (Αίολος Χαλκίδας) 10
  9. Σιαραψής (ΠΑΠΕΛ) 10
  10. Χατζησωτηρίου (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 10
  11. Μάμμας (ΠΑΠΕΛ) 8
  12. Δέδες (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 8
  13. Τζάνος (ΠΑΠΕΛ) 6
  14. Βοσνιάδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 6
  15. Χαρέμης (Μαυρομάτι) 6
  16. Τσακός (ΠΑΠΕΛ) 4
  17. Σμπρίνης (Αίολος Χαλκίδας) 4
  18. Αλμπέρτης Σ. (Δόξα Ψαχνών) 4
  19. Γαβαλάς (ΠΑΠΕΛ) 3
  20. Μίχας (ΠΑΠΕΛ) 3
  21. Λουκάς (Αίολος Χαλκίδας) 3
  22. Κουρέλιας (Αίολος Χαλκίδας) 3
  23. Αλμπέρτης Μ. (Δόξα Ψαχνών) 3
  24. Ρόγκας (Δόξα Ψαχνών) 3
  25. Ριζούλης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  26. Κανατάς (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  27. Λιαμπότης (Μαυρομάτι) 3

 

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)

ΓΑΣ Αμφισσας (Ακ.)-Πρωτέας Λαμίας 43-64

Άρης Βελουχιώτης-Άτλας Καρπενησίου αναβλήθηκε

Ρεπό: Πανευρυτανική

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η 22-23/4)

Πανευρυτανική-Άρης Βελουχιώτης

Άτλας Καρπενησίου-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)

Ρεπό: Πρωτέας Λαμίας

Εξ αναβολής: Άτλας Καρπενησίου-Πανευρυτανική (10/4-15:30)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Πρωτέας Λαμίας 8 16 575-364 8-0
2 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 7 10 404-424 3-4
3 Άτλας Καρπενησίου 5 8 371-274 3-2
4 Πανευρυτανική 6 7 322-509 1-5
5 Άρης Βελουχιώτης 6 7 272-373 1-5

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Λούβαρης (Πρωτέας Λαμίας) 117
  2. Ρουμελιώτης Π. (Πανευρυτανική) 88
  3. Κοντογιώργος (Πρωτέας Λαμίας) 83
  4. Παπούλιας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 82
  5. Τσινταβής (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 82
  6. Τσιγαρίδας (Άτλας Καρπενησίου) 75
  7. Ρήγας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 69
  8. Ρενέσης (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 68
  9. Νούλας (Άτλας Καρπενησίου) 63
  10. Μαυραγάνης (Πανευρυτανική) 54
  11. Βουρνούς (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 50
  12. Μελέτης (Πρωτέας Λαμίας) 47
  13. Τάκης (Πανευρυτανική) 46
  14. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 44
  15. Κοσμάς (Πρωτέας Λαμίας) 44
  16. Γιάνναρος (Πρωτέας Λαμίας) 41
  17. Κάππας (Άτλας Καρπενησίου) 41
  18. Τσάνε (Πανευρυτανική) 40
  19. Κυρίτσης (Άρης Βελουχιώτης) 40
  20. Κοκοτίνης (Άτλας Καρπενησίου) 37
  21. Μπουτζής (Άρης Βελουχιώτης) 37
  22. Καπετανάκης (Πρωτέας Λαμίας) 34
  23. Αγραφιώτης (Πρωτέας Λαμίας) 29
  24. Μπάκας (Πρωτέας Λαμίας) 28
  25. Ρούσσης (Άρης Βελουχιώτης) 26

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τσιγαρίδας (Άτλας Καρπενησίου) 11
  2. Ρουμελιώτης Π. (Πανευρυτανική) 10
  3. Κοσμάς (Πρωτέας Λαμίας) 10
  4. Παπούλιας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 8
  5. Βουρνούς (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 8
  6. Νούλας (Άτλας Καρπενησίου) 7
  7. Μπάκας (Πρωτέας Λαμίας) 6
  8. Κοντογεώργος (Πρωτέας Λαμίας) 5
  9. Ρουμελιώτης Β. (Πανευρυτανική) 5
  10. Κάππας (Άτλας Καρπενησίου) 4
  11. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 3
  12. Γιάνναρος (Πρωτέας Λαμίας) 3
  13. Τάκης (Πανευρυτανική) 3
  14. Παπαθανασίου (Άρης Βελουχιώτης) 3
  15. Αρσενίου (Πανευρυτανική) 2
  16. Κολοκώτσιος (Πανευρυτανική) 2
  17. Κοκοτίνης (Άτλας Καρπενησίου) 2
  18. Ρήγας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 2
  19. Μπαχλαβάς (Άρης Βελουχιώτης) 2
  20. Λούβαρης (Πρωτέας Λαμίας) 2

Πηγή: stereabasket.gr

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Α.Σ. ΚΑΡΥΣΤΟΣ-ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 49-44

Παναγιώτης Νικολάου

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το 3 on 3 ‘Ραφαήλ Σκεμπές’!

Παναγιώτης Νικολάου

Λ. Αυγενάκης: ‘Μάχη με μαραθώνια διάρκεια στην οποία θα νικήσουμε’

eviasports