Β' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (εξ αναβολής, 11-12/3)

Το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ για τον α’ όμιλο συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 11-12 Μαρτίου με εξ αναβολής αγώνες και ενώ απομένουν ακόμα δύο αγωνιστικές για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος.

O Αστέρας Αλιβερίου νίκησε τον Γ.Σ. Στύρων με 68-59 παραμένοντας αήττητος στη φετινή σεζόν!

Η Αλίαρτος επικράτησε με 70-51 του Γ.Σ. Αυλίδας, ενώ την Κυριακή οι Κονίστρες επικράτησαν εκτός έδρας του Ορχομενού με 52-72.

Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία και ο πίνακας των σκόρερς μετά τους εξ αναβολής αγώνες:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Αλίαρτος-Γ.Σ. Αυλίδας 70-51

Αστέρας Αλιβερίου-Γ.Σ. Στύρων 68-59

Ορχομενός-Κονίστρες 52-72

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η 19/3)

Γ.Σ. Αυλίδας-Γ.Σ. Στύρων

Κονίστρες-Απόλλων Χαλκίδας

Ορχομενός-Αστέρας Αλιβερίου

Αλίαρτος-Αίαντας Αυλίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Αστέρας Αλιβερίου 12 24 817-647 12-0
2 Απόλλων Χαλκίδας 12 21 897-717 9-3
3 Αλίαρτος 12 20 709-673 8-4
4 Αίαντας Αυλίδας 12 18 765-791 6-6
5 Κονίστρες 12 18 674-655 6-6
6 Γ.Σ. Αυλίδας 12 17 719-755 5-7
7 Γ.Σ. Στύρων 12 14 717-837 2-10
8 Ορχομενός 12 12 656-877 0-12

ΣΚΟΡΕΡΣ 

  1. Κατσούλας (Απόλλων Χαλκίδας) 238
  2. Ζυγογιάννης (Ορχομενός) 235
  3. Βογιατζής Παντ. (Αστέρας Αλιβερίου) 220
  4. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 182
  5. Παλασκώνης (Γ.Σ. Στύρων) 169
  6. Καψούλης (Αστέρας Αλιβερίου) 165
  7. Αγκαλίου (Αίαντας Αυλίδας) 143
  8. Δουρούκης (Απόλλων Χαλκίδας) 141
  9. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 137
  10. Κεράτσας (Γ.Σ. Στύρων) 134
  11. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 128
  12. Μπεληγιάννης (Γ.Σ. Αυλίδας) 125
  13. Ματζάκος (Κονίστρες) 124
  14. Ψαριανός Γ. (Κονίστρες) 116
  15. Κολοτούρος (Γ.Σ. Στύρων) 112
  16. Τσιριμώκος (Αλίαρτος) 111
  17. Μεϊντάνης (Αστέρας Αλιβερίου) 108
  18. Μπένγκα (Αίαντας Αυλίδας) 105
  19. Κλούρας (Γ.Σ. Στύρων) 105
  20. Αργυρός (Αίαντας Αυλίδας) 103
  21. Ιωάννου Ευστρ. (Αστέρας Αλιβερίου) 97
  22. Μητρόπουλος (Κονίστρες) 97
  23. Θανέλλας (Ορχομενός) 97
  24. Ιωάννου Φιλ. (Αστέρας Αλιβερίου) 96
  25. Κοσμετάτος Γ. (Αλίαρτος) 96
  26. Ψαριανός Α. (Κονίστρες) 96

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Δουρούκης (Απόλλων Χαλκίδας) 25
  2. Τσιριμώκος (Αλίαρτος) 23
  3. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 21
  4. Αγκαλίου (Αίαντας Αυλίδας) 21
  5. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 20
  6. Κεράτσας (Γ.Σ. Στύρων) 19
  7. Βογιατζής Παντ. (Αστέρας Αλιβερίου) 18
  8. Αργυρός (Αίαντας Αυλίδας) 18
  9. Ψαριανός Γ. (Κονίστρες) 18
  10. Κατσούλας (Απόλλων Χαλκίδας) 16
  11. Αχματιώτης (Αλίαρτος) 16
  12. Κολοτούρος (Γ.Σ. Στύρων) 14
  13. Μούντριχας (Απόλλων Χαλκίδας) 13
  14. Τριχάς (Γ.Σ. Αυλίδας) 13
  15. Κλούρας (Γ.Σ. Στύρων) 13
  16. Πάττας (Ορχομενός) 12
  17. Τσιλιγιάννης (Ορχομενός) 12
  18. Τζατζάς (Απόλλων Χαλκίδας) 11
  19. Μητρόπουλος (Κονίστρες) 11
  20. Μπεληγιάννης (Γ.Σ. Αυλίδας) 11
  21. Δημάς Χ. (Κονίστρες) 11
  22. Κοσμετάτος Ευαγγ. (Απόλλων Χαλκίδας) 10
  23. Καψούλης (Αστέρας Αλιβερίου) 10
  24. Κοσμετάτος Γ. (Αλίαρτος) 10
  25. Αλεξάνδρου (Απόλλων Χαλκίδας) 9
  26. Χουλιαράς Σ. (Γ.Σ. Στύρων) 9

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Τη Δευτέρα η κλήρωση για τη 16η ομάδα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ! Οι 4 υποψήφιες ομάδες

Παναγιώτης Νικολάου

Άτυχος ξανά ο Γ. Αγγέλου

Παναγιώτης Νικολάου

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (3-4/6)

Παναγιώτης Νικολάου