EVIASPORTS Β' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Αλίαρτος-Κονίστρες 55-60

Οι Κονίστρες πήραν το διπλό στην Αλίαρτο με 55-60 σε ένα αγώνα με μεγάλη βαθμολογική σημασία, κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 55-60.

Χαμηλό σκορ, με καλές άμυνες και από τις δύο ομάδες, με τις Κονίστρες να κλείνουν το ημίχρονο μπροστά, με 21-25.

Στη γ’ περίοδο η ομάδα του Ιμπέζα με συνεχόμενους πόντους του Ματζάκου και ένα τρίποντο του Μητρόπουλου προηγήθηκε με 33-41 για να φτάσουν στη νίκη με 55-60, με την Αλίαρτο να προσπαθεί στο τέλος να επιστρέψει στο ματς με συνεχόμενα εύστοχα τρίποντα, χωρίς όμως να τα καταφέρει.

Από τους γηπεδούχους ο Κοσμετάτος πέτυχε 16 πόντους, ενώ από τις Κονίστρες Ματζάκος και Μητρόπουλος οδήγησαν τους φιλοξενούμενους στη νίκη πετυχαίνοντας από 20 πόντους.

Διαιτητές: Γερονικολός-Βιορές.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-10, 21-25, 33-41, 55-60.

ΑΛΙΑΡΤΟΣ (Σκαλτσάς-Νταϊρης): Κατσιμίχας 2, Τζανόπουλος Ε., Αχματιώτης 8 (2), Τζανόπουλος Τ. 4, Κοσμετάτος 16 (2), Λάζαρης 2, Τσιριμώκος 12 (2), Βλαχογιάννης, Κοβός, Αντωνίου 5 (1), Τσέκος 2, Καρανάσος 4.

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ (Ιμπέζα-Ζέρβας): Δημάς Χ. 4, Ψαριανός Α. 7, Ψαριανός Δ. 8, Ματζάκος 20, Μιχόπουλος, Νακόπουλος, Βασιλείου, Κατσίκας, Αγγελόπουλος, Κόλλιας 1, Μητρόπουλος 20 (3).

Πηγή: stereabasket.gr

Α’ ΕΘΝΙΚΗ (ΓΥΝΑΙΚΩΝ): Αστέρας Ρεθύμνου-Αβαντίδες (live streaming)

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Καστέλλα-Πισσώνας 2-1

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Μονόδρυ-Προποντίδα 0-6